Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
20.10.2018 - 13:09
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Parfüm Alırken Bunlara Dikkat Edin!

Çeşitli markalar tarafından üretilen parfümler artık çok daha zengin bir koku seçeneği yelpazesi sunuyor. Ancak elbette seçim yaparken bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncel Posta Gazetesi/İstanbul

Geçmişi M.Ö. 1400’lü yıllara kadar dayanan parfüm özellikle kent yaşamında insanların sadece karşı cinsi etkilemek için değil kendini daha iyi ve daha mutlu hissetmek için de kullandığı bir materyal haline geldi. Çeşitli markalar tarafından üretilen parfümler artık çok daha zengin bir koku seçeneği yelpazesi sunuyor. Ancak elbette seçim yaparken bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir.

Öncelikle parfümün alkol oranına dikkat edilmelidir. Alkol oranı ne kadar az ise parfümün kalıcılığı da o kadar fazladır. Genellikle parfümlerin alkol oranına dahi bakmadan alışveriş yapabiliyoruz. Oysa parfüm kokuları kalıcılığı içerdiği alkol oranı ile çok yakından ilgilidir. Parfümlerin ten rengi ile olan uyumunu artık herkes biliyor. Esmerler ile beyaz tenli olanlarda aynı koku farklı notalar sergileyebiliyor.

Nasıl Beslendiğiniz Parfüm Kokularını Etkiler!

Ancak parfümün vücudunuzda nasıl kokacağının beslenme şekli ile çok yakından ilgili olduğu pek bilinmiyor. Baharatlı yiyecekler tüketen ya da çok fazla su içen kişilerde parfümün kokusu da farklılaşıyor. Eğer baharat tüketiminiz fazlaysa oryantal kokulara ya da sportif kokulara yönelmeniz gerekiyor. Odunsu kokulardan ise uzak durmalısınız.

Parfümü denedikten sonra en az 10 dakika beklemeniz gerekiyor. Sıktığınızda hemen koklayarak teninizde nasıl koktuğunu anlamanız imkansız. Ayrıca koku denemesi için en uygun yer bilek içidir. Burada parfümün teniniz ile bütünleşme süreci daha kısa olur ve teninizde nasıl koktuğunu da çok daha iyi anlayabilirsiniz. Bu arada parfümünüzü her banyodan sonra sıkarsanız bir süre sonrasında teninizde kalıcılığının daha uzun sürdüğünü hissedebilirsiniz.

20’li yaşlarda olanlara dinamik kokan sportif kokular ve çiçek kokuları çok daha fazla yakışıyor. 30’lu yaşlarda olanlar ise oryantal ve şekerli kokuların daha iyi gittiğini belirtebiliriz. 40’lı yaşlarda olanlara ise en çok sofistike kokular yakışıyor. Tüm bu koku seçeneklerinde tercihinizi olabildiğince alkol oranı düşük ve kalıcılığı yüksek olanlardan yana yapmalısınız. Bu noktada Yves Rocher’nin parfüm çeşitlerini önerebiliriz. Çünkü oldukça uzun süre kalıcı olmasına karşın fiyatları gayet makul! Üstelik gerçekten özel ve sıra dışı koku çeşitleri beğeniye sunuluyor. Birbirine benzer kokular yerine sıra dışı kokuları seçenler için ideal bir marka! 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :