Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
06.07.2019 - 22:04
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hürriyet Gazozu yeniden doğuyor

Gazeteci ve Koleksiyoncu Mesut Solak, Ataşehir Novada AVM’de Nostaljik Bakkal kurdu. Solak, bakkalın içinde 1960 ile 1980 yılları arasında Balıkesir Havran’da üretilen Hürriyet Gazozu markalaştırarak satışa sundu

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Mesut Solak, Nostaljik Bakkal ile kiminizi çocukluk yıllarını götürüyor, kiminizin hiç tatmadıkları lezzetleriyle buluşturuyor. 90’ların margarin çeşitlerini, gofretlerini, şekerlerini, nohut tozunı, jelibonun yanı sıra o dönem ait koltuk takımları, ev telefonu, film afişleri ve sayamadığımız bir sürü anı ve lezzetiyle sizi geçmişe götürecek, kah şaşıracak kah duygulanacağınız bu mekana mutlaka uğramalısınız. Bu arada Mesut Solak’ın kendi markası olan Hürriyet Gazozu da tatmayı unutmayınız!

Hürriyet Gazozu’nun kuruluş serüveni

Mesut Solak, Hürriyet Gazozu markasını nasıl kurduğunu şöyle anlattı: Hürriyet 1960 ile 1980 yılları arasında Balıkesir Havran’da üretilmiş. Cumhuriyetin ilk yıllarında bu isimle üretim yapıldığını da biliyoruz. Hürriyet markasının isim hakkını başvurduktan sonra, geçtiğimiz aylarda ilk üretimini yaptık. İstanbul dışından İzmir´de Trakya bölgesinde Bursa´da ve Antalya´da bayilerimiz kanalıyla toptan dağıtımına başladık. Ben bir gazeteci olarak başladığım bu yolculuğu 10 yıl sonra 20 yıl sonra 50 yıl sonra yaşatmak.

Haber&fotoğraf: Dr. Hamit Kurt


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :