Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
05.01.2020 - 14:34
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bankalar sizi TEMASSIZ öpüyor olabilir

Yazıma argo bir başlıkla başlamak istedim. Çünkü meseleyi vatandaşın anlayacağı bir dille anlatmak istiyorum. Bankalar, iletişim operatörleri, elektronik eşya satıcıları, sahte ustalar ve benzeri kişi ve kurumlar gibi vatandaşı öpen öpene...

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Dr.Hamit Kurt Yazdı

 

Şimdilerde ise bankalar TEMASSIZ kredi kartı ile vatandaşa temas yapmadan öpüyor. Tabi ki vatandaş temas olmayınca anlamıyor.

 

Konuya biraz açıklık getireyim. Bankalar Birliği kararıyla bankalar artık TEMASSIZ kredi kartı üretiyor. Yaklaşık 2-3 yıldır Türkiye’nin en büyük bankalarından birinin temassız özelliği olan bir kredi kartını kullanıyorum.

 

Bu temassız özelliğinden dolayı abartısız 2-3 yıldır banka sürekli hesabımdan bu özelliğe bağlı olarak kart limitimden kullanım dışı para çekiyor. Her defasında itirazla düzelttirdim. Bankanın yetkilileri sistem hatası dediler, geçiştirdiler. Ama ben pes etmedim.

 

Şimdiye kadar hep itiraz etmiştim. Ama artık itiraz dönemi bitti, hesaplaşma dönemine geçiş yaptım. Çünkü elimde yazılı, görsel ve ses kayıtları var. İsmini hukuki süreç dolayısıyla açıklamadığım bankanın yetkilileri her defasında “Bizim bankada böyle bir şey olmaz” demişlerdi. Ama oldu.

 

Eğer siz de TEMASSIZ kredi kartı kullanıyorsanız, mutlaka o bankanın mobil uygulamasını telefonunuza indirin. Ve her işlem sonrası hesabınızın ekran fotoğrafını çekin. Göreceksiniz ki sizi de TEMASSIZ öpüyorlar...

 

Huzur dolu bir yıl diliyorum...


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :