Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
05.01.2020 - 16:35
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dudullu-Bostanci Metrosu'nda son durum

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bostancı Metro Hattı Projesi’nin İçerenköy İstasyonu şantiyesinde incelemelerde bulundu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Hattı, “Güney-Kuzey aksındaki en etkili hatlardan bir tanesi” olarak niteleyen İmamoğlu, “2019’da bitmesi gerekiyordu. Ancak Şubat 2016’da yapımına başlanan projede, 2,5 yıl önce iş, durma noktasında yavaşladı. Nisan 2019’a kadar bu şekilde devam etti. Metro hattında, yaklaşık 2 kilometre uzunluğunda ve kalıcı kaplama olmadan 1,5 - 2,5 yıldır bekleyen tüneller bulunuyordu. Yüklenici firma ile yapılan değerlendirme sonucunda, Aralık ayından itibaren risk oluşturan bu tünellerde kalıcı kaplama imalatına başlandı. Bu çalışmanın önümüzdeki Haziran ayı sonunda (6 ay) tamamlanması planlanıyor.Yatırım planındaki onay, merkezi hükümet tarafından geçtiğimiz aylarda verildi. Şimdi önümüze bakıyoruz. Finans imkanlarıyla ilgili araştırmalarımız var” dedi. 

 

DUDULLU-BOSTANCI ARASI 21 DAKİKAYA İNECEK

 

Dudullu – Bostancı Metrosu, 14,3 km uzunluğunda ve 13 istasyonu bulunuyor. Hat,Maltepe, Kadıköy, Ataşehir ve Ümraniye ilçelerini birbirine bağlıyor. “Tam Otomatik Sürücüsüz Metro” olarak hizmet verecek ve 90 saniyede bir sefer yapılabilecek. Bostancı – Dudullu arasını 21 dakikaya indirecek metroyla, saatte tek yönde 44 bin 400 yolcu taşınabilecek. İstasyonlarda “Tam Boy Peron Ayırıcı Kapılar” kullanılacak. Yatırım kapsamında, Bostancı’da 890, Kozyatağı’nda da 2 bin 200 olmak üzere toplamda 3 bin 90 araçlık yer altı otoparkı yapılıyor.Dudullu Bostancı Hattı’nın entegrasyon noktaları; Deniz Ulaşımı ile Bostancı İstasyonu, Marmaray Hattı ile Bostancı İstasyonu, Kadıköy-Kartal-Tavşantepe Metro Hattı ile Kozyatağı İstasyonu, Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı ile Dudullu İstasyonu olacak.

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :