Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
14.02.2020 - 00:22
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Van Dernekler Federasyonu Elazığ için seferber oldu

Van Dernekler Federasyonu, 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki Elazığ depremin yaralarını bir nebze sarmak için seferber oldu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta/İstanbul

İstanbul Van Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu ve VANFED bünyesindeki derneklerle beraber başlattığı #Elazığ ve #Malatya yardım kampanyasına destek büyük oldu. Van Dernekleri Federasyonu yardım kampanyasıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

 

“Van’da yıllar önce yaşadığımız acı ve endişe dolu doğaüstü durumu bugün Elazığ ve Malatyalı kardeşlerimiz yaşadılar,Van depreminde tüm Türkiye’nin Van’da kenetlendiğine şahitlik etmiştik. Biz Vanlılar da bugün üstümüze düşeni yaptık. Van Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu ve VANFED bünyesindeki dernekleriyle beraber başlattığımız #Elazığ ve #Malatya yardım kampanyasına hemşerilerimiz çok önemli destekte bulundular,

GÖNDERİLEN YARDIMLAR ;

3500 adet çorap
1200 adet gıda kolisi,
1000 adet ayakkabı
730 adet battaniye,
400 adet elektrikli soba,
100 adet mont bay bayan,
50 adet sıfır halı,
50 çuval giyecek elbise,
5 koli ağrı kesici ve ilaç,

Rabbim yardımda bulunan herkesin hayrını kabul etsin, başta bu yardım kampanyasını başlatan Van Federasyon Yönetim Kurulu'na, organizasyon sorumlusu VANFED Sosyal İşler Başkanı Vedat Dursun, VANFED 1.Bölge Başkanı Murat Çevik, VANFED 2.Bölge Başkanı Ihsan Tuncil, VANFED 3.Bölge Başkanı Erol Temel, tüm yönetim kurulu arkadaşlarımıza, ve toplama merkezi olarak kullandığımız Pendik Van Gürpınar Derneği, Esenyurt Bahçesaray Derneği, Bağcılar Van Akdamar İşkirt Derneği, Esenyurt Şehr-i Van Derneği, Sancaktepe Van Özalp Hacı Ali köyü Derneği, Başkan ve yönetim kurulu üyelerine maddi manevi katkısı olan tüm eş, dost, iş insanları ve aziz hemşerilerimize ve toplanan bu yardımların Elazığ ve Malatya'ya ulaşımını sağlayan Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ve Esenyurt Belediye çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.”


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :