Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
30.05.2020 - 13:28
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Van Kahvaltısı, Dünya Kahvaltı Gününde yerini alacak

Dünya Kahvaltı Günü, 7 Haziran Pazar, saat 11’de kutlanacak. Bu kutlamada VANFED ve VATSO, Van Kahvaltısı bütün dünya ile paylaşmak için düğmeye bastı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazetesi/İstanbul/ 30 Mayıs 2020

 

Van Dernekler Federasyonu (VANFED) Başkanı Fevezi Donat, 7 Haziran Dünya Kahvaltı Gününde Van Kahvaltısına tüm dünyayı ortak olmaya davet etti. Donat, “Birçok medeniyete ev sahipliği ve başkentlik  yapmis, güneşin başkenti Van’ı diğer şehirlerden ayrı tutan en önemli değerlerden biri de kahvaltı kültürümüzdür. Geçmişten bize kalan bu mirası dünya tanısın bilsin istiyoruz. Her yıl Haziran ayının ilk pazar günü kahvaltı soframızı bütün dünya ile paylaşmak istiyoruz. Bize miras Van Kahvaltı Sofrasına tüm dünyayı ortak olmaya davet ediyoruz.

 

 

Sevgiyle, muhabbetle, kardeşce ve baris içinde buluşacağımiz bu gönül sofrasinda birlikte olmanin dünyayı nasıl değiştireceğini hep birlikte izleyelim.

Soframızı kuralım, birlikte kahvaltıya oturalım.

Gelin birlikte o günü dünyanın en keyifli günü kılalım..!

 

Şehrimizi dünyada ses getirecek bir etkinliğe hazırlıyoruz.

Tarih, Dünya Kahvaltı Gününü “Kahvaltısı ile ünlü Van şehri başlattı” diye yazacak! Bu tarihi 7 Haziran Pazar gününde  “ Ben de vardım.. ” demek için hep birlikte! Bütün hemşerilerimize, Van STK Başkanlarına, Van Dostlarına ve  dünya insanlarına çağrımızdır ;

 

 

VANFED Yönetim Kurulu  olarak  Van Ticaret ve Sanayi Odasının başlatmış olduğu 7 Haziran Pazar, saat 11’de  birincisinin kutlanacagi Dünya Kahvaltı Günü icin sosyal medya sayfanizdaki tüm arkadaşlarınızın bu güne destek vermek amacı ile sayfalarından duyurmasını, varsa kahvaltınızı paylaşarak, yoksa bir selfie ile aşağıdaki tagları kullanarak “Dünya Kahvaltı gününü kutluyorum” demeniz, dünyayı daha keyifli hale getirebilir. Kahvaltı güzeldir, kahvalti Van'da daha da  güzeldir...”

 

 

#DünyaKahvaltıgünü

#Rojataştêyacîhanê

#TheworldBreakfastday


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :