Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
31.05.2020 - 12:05
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İzmir'in Robin Hood'u By Joseph

İzmir'in Kemalpaşasını, Lokmasını, Kızlarını, Zeybeğini, Boyozunu, Kıbrıs Şehitleri Caddesindeki meşhur lezzet Dünya Dönerini biliyorsunuz ama pandemi sürecindeki kahramanı, kızların hayranı karizmatik jönü Joseph’i tanımıyorsunuz değil mi?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Hasan Perioğlu yazdı

 

İzmir'in Kemalpaşasını, Lokmasını, Kızlarını, Zeybeğini, Boyozunu, Kıbrıs Şehitleri Caddesindeki meşhur lezzet Dünya Dönerini biliyorsunuz ama pandemi sürecindeki kahramanı, kızların hayranı karizmatik jönü Joseph’i tanımıyorsunuz değil mi?

 

By Joseph markasıyla ünü Avrupa’ya yayılan tekstil üretim ve tasarımcısı Yusuf Şeddadi, pandemi sürecinde atölyesini maske, önlük, eldiven ve bone gibi sağlık ürünlerine çevirdi. Şeddadi, hem satış rekorları kırdı hem de ülke geneline yaptığı yardımlarla halkın gönlüne girmeyi başardı.

 

 

Yakışıklı tüccarımız Joseph kazancı ikinci planda tutup, ‘halkın böyle günlerde dayanışmaya ihtiyacı olduğunu’ söyledi ve yaptığının abartılmaması gerektiğine dikkat çekti. Korona Virüsün patlak verdiği ilk dönemde halk maske bulmakta zorlanınca, Joseph önce kendi semtine daha sonra da ihtiyaç olan uzak bölgelere de karşılıksız maske yardımında bulundu.

 

 

Cemal Dalgıç ve Yusuf Şeddadi

 

Felsefi bir yaşam tarzı olan Yusuf Şeddadi semt pazarlarından gelen kazancını yetimlere, yaşlılara ve kimsesizlere bağışlıyor ve devam ediyor; ‘İslam dini her yıl kazancın kırkta birini zekât vermeyi buyuruyor.’ Türkiye’de zenginler binde birini bile zekât verse bu ülke uçar. Ancak biz kırkta bir de değil, zaruri ihtiyacımız dışındaki tüm kazancımızı paylaşmaya devam edeceğiz. Tek farkımız, medyanın ısrarına rağmen her gün boy boy resimler ve röportajlar yayınlamayacağız ve paylaşımımızı gizli yapmaya devam edeceğiz. Şayet iletişime geçmek isterseniz By Josepf ortağı Cemal Dalgıç’a 0 533 418 00 36 nolu telefonla ulaşabilirsiniz.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :