Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
08.07.2020 - 22:17
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye'nin Kardeşlik İklimine İhtiyacı Var

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı Av. İsa Mesih Şahin, “Türkiye’nin önemli iki sorunu var. Birincisi, adalet ikincisi ise kutuplaşma. Türkiye’nin acilen bir kardeşlik iklimine ihtiyacı var.”

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazetesi/İstanbul

 

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı Av. İsa Mesih Şahin, Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Dr. Hamit Kurt’a önemli açıklamalarda bulundu. Şahin, Türkiye’nin iki sorunu acil çözülmesi gerekiyor. Birincisi adalet sorunu. Adalet her şeyin başıdır. Adalet kurumu sağlam olmayan bir devletin ayakta kalması imkansızdır. Ülkemizdeki bir çok önemli sorunun temel sebebi Türkiye’deki adalet probleminden, hukuka olan güvensizlikten kaynaklanmaktadır. Mesela ekonomideki sorunun ana kaynağı da yine bu adalet sorununa dayanmaktadır. Adalet problemi olan bir ülkeye dış sermayenin girmesi zorlaşıyor. Yabancı yatırımcı, yatırım yapmaktan kaçınıyor. Mevcut yatırımcı da kaçıyor. Gelecek Partisi, adaletli Türkiye’nin inşası için tüm kadrosuyla hazır. İkincisi ise Türkiye’nin bir kardeşlik iklimine ihtiyacı var. Bu kutuplaşma ve ayrışmayı ortadan kaldırmamız gerekir. Gelecek Partisi, Türkiye’nin bütün  farklıklarının kardeşçe yaşayacağı bir ülke inşa edecek. Bunu da teminatı Türkiye’nin tüm renklerini ve farklıklarını barındıran  Gelecek Parti Kurucular Kurulu kadrosudur” dedi.

 

 

 

KAMU AHLAKINA İHTİYACIMIZ VAR

 

Şahin, “Biz Gelecek Partisi olarak, ülkemizin geleceği için fikir üreten, yeni vizyonlar açacak ve sorunlara çözüm üretecek bir parti olacağız. Türkiye’nin her alanda kalıcı yeni sistemlere ihtiyacı var. Katılımcı bir temsil ile yapılan bir anayasa da buna dahil. Devlet mekanizmasının yenilenmesi lazım. Bu anlamda bir kamu ahlakına ihtiyacımız var. Kamu ahlakı çerçevesinde; siyasi etik yasası, Şeffaflık yasası, Kamu ihale yasası, İmar yasası gibi önemli konularda devlet mekanizmasında dönüşümler yapmayı düşünüyoruz.. Mesela kamu ahlakı gereği bir memur iki maaş almamalı. Türkiye hak eden kazanmalı, bir ihaleyi birinin işaret ettiği kişiler değil, hak eden kazanmalı. İnşallah Gelecek Partisi olarak bu kamu ahlakını  sağlam bir zemine oturtacağız. Tabi toplumu geleceğe hazırlamak için psikolojik bir havaya ihtiyaç var. Bu psikolojik havayı  olumlu bir atmosfere çevireceğiz.”

 

İSTANBUL’DA SEÇİME HAZIRIZ

 

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı Av. İsa Mesih Şahin, İstanbul’daki teşkilatlanmayla bilgiler veren Şahin, “İstanbul’da 15 ilçenin kongresini yaptık. Teşkilatlanmada 30 ilçeyi tamamladık. 9 ilçe kaldı. Yasal zemin için ilçe  kongrelerinin üçte birini  yapmak lazımdı. Onu da  gerçekleştirdik. Ağustos ortalarında il başkanlığı kongresi yaparak İstanbul’da seçime girmek için hazır olacağız. Türkiye genelinde ise 41 ilde eylül ayına kadar kongre sürecini tamamlanacak. Genel kongremiz ise  Eylül’de gerçekleştireceğiz. Gelecek Partisi kendi gücüyle seçime girecek.” dedi.

 

İSTANBUL TURİZMİ İÇİN YENİ BİR VİZYON

 

Şahin, İstanbul’un sorunlarına da değindi. İstanbul’un en önemli sorunları çarpık ve plansız kentleşme, çarpık kentleşmenin getirdiği altyapısız şehirleşme. İstanbul’u bekleyen bir deprem gerçeği var. Maalesef bu konuda gerçekçi ve samimi olarak hiçbir adım atılmıyor, göz boyama siyasetinden öteye geçilemiyor. İstanbul’un vakit kaybetmeden popülist siyaset yapmadan depreme hazır hale getirilmesi gerekiyor. Kısa sürede rantsız kentsel dönüşümle İstanbul’un planlı bir kent olmaya ihtiyacı var. Planlı bir kentin trafik ve ulaşım sorunu da olmayacak. İstanbul tarihi misyonu olan bir medeniyetler şehri, bununla beraber bir turizm şehri. Bu potansiyele rağmen maalesef turizm yeterli derecede değil. İstanbul turizmi için yeni bir Gelecek Vizyonu gerekli.

 

İBB MECLİSİNDE KISIR DÖNGÜ VAR

 

İstanbul’un diğer sorunu ise yönetilememesi. Bir yıla yakındır İstanbul’u yönetenler ile İstanbul’da muhalefet görevi verilenler arasında yaşanan siyasi kavgadan dolayı  kısır bir döngü yaşanıyor. İBB Meclisi’nde İstanbul için önemli bir karar çıkmıyor. Bu siyasi kısır döngü ile İstanbul’a yazık oluyor. Buradan İBB Meclisi’ne sesliyorum siyasi kavga bırakın, bu kısır döngüden çıkın ve İstanbul’un geleceğine odaklanın lütfen” açıklamalarında bulundu.

 

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :