Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
28.06.2013 - 11:59
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ABD’li altı öğrencinin vefa dayanışması

Türkiye’ye okumaya gelen ABD’leri konuk ettiler, onlar da ilçe çocuklarına en güzel desteği verdiler. 20 yaşındaki Feriha Ghazi, çocuklarımıza hayran kaldığını söylüyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

GÜNGÖREN Belediyesi, ABD’den İstanbul’a tatil için gelen 6 öğrenciyi, Bilgievleri’nde ağırlıyor. Bilgievi Yaz Okulları kapsamında Güngörenli öğrenciler, ABD’li öğrencilerden eğitim alarak İngilizce öğrenmeye çalışıyor. Hafta içi her gün saat 10.00 ile 13.00 arası eğitim gören öğrenciler, derslerde İngilizce konuşarak eğitim veren öğrencilerle anlaşmaya çalışıyor. Birbirinden farklı etkinliklerle derslerini gerçekleştirmeye çalışan iki öğrencide, öğrettiklerinin kalıcı olabilmesi için dersleri tiyatro ile canlandırarak, birbirlerine soru sorarak işliyor.

İNGİLİZCE İLE ANLAŞMAYA ÇALIŞIYORUZ

Güngören Belediyesi’nin Bilgievi’nde gönüllü olarak öğrencilere İngilizce dersi veren 20 yaşındaki Feriha Ghazi, ABD’de öğrenci olduğunu yaz tatilinde de 6 arkadaşıyla birlikte Türkiye’deki çocuklara İngilizce dersi verdiklerini söyledi. Öğrencilere İngilizceyi öğretirken çocukların öğrenme çabasına hayran kaldığını ifade eden Ghazi, çok fazla Türkçe bilmediğini buna rağmen, İngilizce ile anlaşmaya çalıştıklarını anlattı. Türk okullarındaki İngilizce dersleri hakkında düşüncelerini dile getiren Feriha Ghazi, şöyle konuştu: “Türkiye’de İngilizce derslerine giren hocaların hem İngilizce hem de Türkçe bilmesi gerekiyor. Çünkü çocuklar, İngilizce konuşmalardan çok anlayamıyorlar. Bu yüzden çocukların hem Türkçe hem de İngilizce bilen hocalarla ders almaları gerekiyor. Ancak bu üniversite öğrencileri için çok fazla önemli değil.”

 

 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :