Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
29.06.2013 - 22:48
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bin 800 kilometre pedal çevirecekler

Srebrenista katliamı kurbanlarını anma törenlerine katılmak için Güngören’den yola çıktılar, Bulgaristan, Makedonya, Kosova ve Karadağ’ı bisikletle geçecekler.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

BOSNA'da 1995 yılında yaşanan Srebrenitsa katliamının anma törenlerine katılmak için 4 genç bisikletçi, Güngören'den pedal çevirmeye başladı. Bulgaristan, Makedonya, Kosova ve Karadağ'ı bisikletleriyle geçecek gençler, 13 gün sürecek zorlu yolculuğun ardından, Srebrenitsa'daki anma törenlerine katılacak.  Güngören Belediyesi öncüllüğünde Balkanlar’a doğru "Gönül Köprüsü" etkinliği kapsamında Balkanlar’a doğru yola çıkan üniversite öğrencisi gençler, bin 800 kilometre pedal çevirdikten sonra Srebrenitsa'da gerçekleştirilecek Mars Mila (Barış Yürüyüşü) anma etkinliğine katılacak.

DÜNYAYA UNUTTURMAYACAĞIZ

Güngören Belediyesi Binası’ndan hareket eden sporcuları yalnız bırakmayan Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, Srebrenitsa katliamı hakkında düşüncelerini dile getirdi. Başkan Karaman, “Bu bölgenin bizim için çok büyük bir önemi var. Çünkü yüzyılların kardeşliğini pekiştirdiği bir bölge. Bu bölgedeki insanlarımızın kederli gününde yanlarında olmak, hem de dünyaya bu katliamın adını unutturmamak adına böyle bir program düzenledik. Bu program kapsamında burada 4 genç bisikletçimizi, Srebrenitsa’ya uğurlayacağız. Böylece, sporcularımız Balkanlar’ı kullanarak Srebrenitsa’ya kadar pedal çevirecek. İnşallah kazasız belasız Srebrenitsa’ya ulaşırlar” dedi.

1995 YILININ EN ÜZÜCÜ OLAYIYDI

İki aydır yoğun bir şekilde hazırlandıklarını söyleyen bisikletçi Furkan Akkaya ise, “1995 yılında yaşanan olay çok üzücüydü. Bu her sene anılan ve unutulmaması gereken bir olay” diye konuştu.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :