Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
01.05.2012 - 11:29
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Güngören'de 'Güneş Nemrut'tan Doğar'

Güngören Belediyesi, Türk kültürünün en önemli değerleri arasında yer alan 'Keçe'yi, Keçe Eğitim Programı'nın ürünleri ve ünlü mankenlerin katılımıyla gerçekleştirdiği sokak defilesiyle tanıttı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güngören Belediyesi, İstanbul Kalkınma Ajansı ve İstanbul Aydın Üniversitesi’nin birlikte gerçekleştirdiği ‘Keçe Eğitim Programı’yla yaklaşık 4 aylık bir eğitimin ardından ortaya çıkan ürünleri, “Güneş Nemruttan Doğar” konsepti ve sokak defilesiyle sergiledi. Keçe Eğitim Merkezi Projesi kapsamında gerçekleştirilen Keçe Aksesuarları Tanıtım ve Satış Merkezi'nin açılışının da gerçekleştirildiği programda ünlü mankenler Ece Gürsel, Şenay Akay ve Engin Koç gibi isimler sahne aldı.

DEĞERLERE SAHİP ÇIKACAĞIZ

Güngören Belediye Başkanı Ş. Yücel Karaman, “ Anadolu Selçukluları çadır ve göç örtülerini keçeden yaparlardı.  Bununla birlikte at sırtında kullanılan eyerlerle birlikte Selçuklular giyim ve kuşamlarında da tepme keçe tekniği ile elde etikleri ürünleri kullanmışlardır. Günümüzde unutulmaya yüz tutmuş bu değerlere sahip çıkarak, Aydın Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü'nün da katkısıyla hem kültürümüzü yaşatmaya hem de ev hanımlarına ek bir gelir sağlama gayreti içindeyiz” diye konuştu. Defileden sonra Keçe Merkezi Projesine destek olanlara plaket, kursiyerlere de eğitim sertifikaları verildi.

DAVETLİLER

Sokak defilesini Güngören Kaymakamı Seyfettin Azizoğlu, Güngören Belediye Başkanı Ş. Yücel Karaman, İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Dr. Mustafa Aydın, İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli, Aydın Üniversitesi Keçe Merkezi Projesi Proje Koordinatörü Sinem Ucal Çepni, Güngören Emniyet Müdürü Murat Karakaya, GÜSİAD Başkanı Ekrem Ateş, Güngören Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş izledi. 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :