Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
21.03.2021 - 22:13
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Seçim Özgürlüğü

Seçimlerimizi sahip olduğumuz yargılarla sınırlandırırız. Örneğin; eğer çok üşürseniz hasta olacağınızla ilgili negatif bir yargınız varsa bu sizin yarattığınız gerçeğiniz olur

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Seçim özürlüğüne ne kadar sahipsiniz, gerçek?

Bir konu hakkında seçim özgürlüğüne sahip olmak için o konu hakkında yargısız olmanız gerekir. Olanı olduğu gibi kabul etmek; sonuçlarının iyi ya da kötü, faydalı ya da belki zararlı olmasına da gönüllü olarak…

Bir konu, olay, kişi vb. hakkında bir karara varır yani sonuçtan işlerseniz, onun hakkında bir yargıya varmış olursunuz. Evet, bir kişi hakkında çok iyi biri olduğunu düşünmek de bir yargıdır. Ve yargıya vardığınız an, evrenin size sunduğu sonsuz olasılık ve seçim özgürlüğü yağmuruna adeta yargılarınızla oluşturduğunuz bir şemsiye ile çıktığınız andır. Oysa yağmurda dışarıya çıkmak konfor alanınızın dışına çıkabildiğiniz yerdir ve hafiflik getirir.

Seçimlerimizi sahip olduğumuz yargılarla sınırlandırırız. Örneğin; eğer çok üşürseniz hasta olacağınızla ilgili negatif bir yargınız varsa bu sizin yarattığınız gerçeğiniz olur. Hasta olmayı tabii ki seçmeyiz ama bilinç altınızda “çok üşüdüğünde hasta olursun” yargısına sahip olduğunuz için hasta olursunuz. Peki ya soğukla ve çok üşümekle ilgili bir yargıya sahip olmasaydınız? İşte o zaman her şey farklı ilerler. Ya da başka bir örnekle; ayda 8.000tl gelire sahip olmanın sizin için harika olduğu ile ilgili pozitif bir yargınız varsa yine kendinizi kısıtlamış olursunuz. Bu konuda yargısız ve soru da kalırsanız sizin için başka para yaratım alanlarının açığa çıkması muhtemel olur.

Yargısız kalmanın birkaç yolu vardır. Bunlardan biri; Access Consciousness sınıflarında paylaşılan araçlar yani “soru olmak, soruda kalmak” biri de; Access Bars seansı/terapisi almaktır.

Access Bars; başta bulunan 32 bar noktasına hafifçe dokunarak yapılan, danışanın sadece uzandığı, konuşmak ve anlatmak zorunda olmadığı rahatlatıcı,  bir ya da bir buçuk saat kadar süren bir terapidir. Access Bars terapisi sonrasında genelde ilk önce başınıza gelen beklenmedik olayları, yakınlarınızın değişen davranış biçimlerini ve aslında sizi kısıtlayan ya da suistimal eden kişileri algıladığınızı, para realitenizin değişmeye başladığını fark edersiniz. Bunları iyi, kötü, felaket, harika gibi bir sonuca taşımadan, alıp kabul edebilirsiniz.

Access araç ve sorularıyla fark ettiğiniz yargılarınızdan özgürleşebilirsiniz. Fakat Access Bars terapisiyle; para, cinsellik, neşe, hüzün, şifa, farkındalık, kontrol, iletişim gibi -bunlar bar noktalarından bazılarıdır- konularda kaynağını bilmediğiniz ya da fark etmediğiniz alanlarda özgürleşmeniz mümkündür. Ve her özgürleşme büyük bir değişim ve eğlence getirir. Bu da; korku, kaygı, takıntılar, depresyon, uyku sorunları, asabiyet, panik atak, fobi, maddi kaygılar gibi konfor alanının dışına çıkmayı zorlaştıran durumların dönüşmesine alan açar. Daha hafif ve rahatlamış olduğunuzu fark ederseniz.

Yüzünüzü gökyüzüne dönüp her bir yağmur damlasına kucak açsanız ve nereye damlayacağını, neleri değiştireceğini bilmeden ve bunu düşünmeden konfor alanının dışına çıkmak hayatınızda neleri değiştirir?

 

Başak Sönmez

Access Consciousness Uygulayıcısı ve Kolaylaştırıcısı

  


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :