Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
18.04.2021 - 11:56
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sertifika Programı başladı

Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi Awen For Us, UNSDSN Türkiye, İş’te Eşit Kadın iş birliğiyle iş dünyasına yönelik bir Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sertifika Programı oluşturdu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

İstanbul Sözleşmesi kararının yankıları sürerken; Dünya Ekonomik Forumu her yıl yayınladığı Küresel Cinsiyet Eşitsizliği Endeksi’ni açıkladı. Türkiye, 2020 endeksinde 153 ülke arasında 3 basamak gerileyerek 133. Sıraya indi. Oysa ki BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’ndan biri de 5. Maddede yer alan ‘’Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’’. Bu hedeflere ulaşmak için şirketlere de büyük görev düşüyor. Peki ya kurumlar, şirketler toplumsal cinsiyet eşitliğine ne kadar duyarlı?

15 Nisan – 27 Mayıs arasında gerçekleşecek eğitim programına katılanlar, hayatın her alanında karşımıza çıkan davranış ve uygulama örneklerini, “toplumsal cinsiyet eşitliği” bakış açısıyla düşünme ve analiz etme pratiğini kazanarak sertifika alabilecekler. Cinsiyet ayrımcılığı, cinsiyet rolleri, cinsiyet kalıp yargıları, dilde eşitlik, dijital şiddet, kadın haklarının disiplinlerle ilişkisi, ulusal ve uluslararası dokümanlarda kadın hakları, özel sektör, kamu ve STK’ların iyi uygulama örnekleri, ulusal ve uluslararası açıdan Türkiye’nin toplumsal cinsiyet eşitliğindeki durumu gibi konularda bilgi sahibi olacaklar.

Kayıt bilgi ve başvuru için; buyem@boun.edu.tr / buyem.boun.edu.tr

İnstagram: buyem_bogaziciuniversity / awen_for_us

Medya İletişim: 0535 291 50 49

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :