Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
12.05.2012 - 13:25
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gaziosmanpaşa baharı Hıdırellez'le kutladı

Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin düzenlediği Hıdrellez Şenlikleri büyük bir katılımla gerçekleşirken eğlencenin doruğuna ulaşıldı. Şenlikte Roman vatandaşlar, çalınan müziklerle doyasıya eğlendi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Sarıgöl Mahallesi, İstanbul Caddesi, Şelale Parkı üzerindeki alanda düzenlenen şenliklere katılan Romanların birbirinden renkli giysileriyle bir karnaval havasına bürünen şenlik gecesinde, İstanbul’un eski şerbetçisi, pamuk şekercisi ve mısırcıları da ücretsiz dağıtımda bulundu. Şenliğe yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, Erkan Gümüssuyu ve Gaziosmanpaşa’nın roman müzik ve dans gruplarının şarkılarıyla adeta felekten bir gece çalarak, Bahar’a merhaba dedi. 

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol, “Bir bahar bayramı olan Hıdrellez günümüzde evrensel bir nitelik kazandığını belirterek, “Ülkemizde hala görkemli törenlerle kutlanan Hıdrellez Bayramı’nın gelecek kuşaklara da ayrıntılarıyla yansıtılması, kültürümüzün gelecek kuşaklara aktarılması açısından son derece önemlidir. Hıdrellez Şenliklerimizin birlik ve beraberlik içinde ayrısız gayrısız nice yıllara ulaşmasını diliyorum’’ dedi. Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Av. Arif Parlakkılıç da, “Baharın gelişini kutlama, bolluk ve bereketi simgeleyen Hıdrellez ayını kutlamak sadece bizim insanlarımızın değil, tüm dünyanın bildiği, evrensel bir kültür ananesi olmuş ve bütün dünyaya mal edilmiştir. Bizde Gaziosmanpaşa üzerinde bu vesileyle, insanlarımız bir araya geliyor. Baharla birlikte kendimizi birlikte ifade etmeyi, eğlenmeyi, kaynaşmamızı sağlıyor. Bütün Gaziosmanpaşalıların, bütün Türkiye’nin Hıdrellez gününü kutluyorum” diye konuştu.

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :