Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
03.10.2013 - 19:28
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vicdansızlar eksik tartıp halkın boğazından çalıyorlar

Halkın cebinden çalmayı adet edinmişler bu vicdansızlar. Ne Allah korkusu, ne de vicdan var. 1 kilo diye veriyor, eve gidiyorsun tartsan 900 gram geliyor. Pendik Belediyesi bu ahlaksızları suçüstü yakaladı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

HALKI soyan ahlaksız hırsızları Pendik Belediyesi Zabıta Ekipleri, suçüstü yakaladı. Alışverişlerde yaşanan olumsuzlukların bir boyutu da tartı aletlerinde ortaya çıktı. Pendik Belediyesi Zabıta Ekipleri,  denetimlerde satıcıların eksik tartıyla vatandaşları zarara uğrattığını saptadı. Özellikle seyyar satıcılardan alınan ürünleri bir de kendi terazilerinde tartan zabıta ekipleri, eksik tartı nedeniyle bir ay içinde 64 terazi ve basküle el koydu.

ŞİKAYETLER ARTTI

Pendik’te zabıta ekiplerince yapılan denetimlerde hileli tartıyla satış yapan seyyar satıcıların terazilerine el konuluyor. Özellikle Çin malı ya da kaçak yolla yurda sokulan el basküllerinin çoğalmasıyla birlikte vatandaşlardan gelen gramaj noksanlığı şikayetleri de arttı.  Vatandaşlar, 3 kilo diye aldıkları meyvenin evde 2 kilo çıktığını, çeşitli ürünlerde eksik gramaj yaşadıklarını ilettiler. Bunun üzerine kontrollerini sıklaştıran ekipler,  son bir ay içinde yapılan denetimlerde 64 terazi ve basküle el koyarak ilgililer hakkında yasal işlem başlattı.

FİŞ ALACAĞINIZ YERLERDEN

Yetkililer, 3516 Sayılı Ölçü ve Ayarlar Kanunu ile Ölçü Aletleri Yönetmeliğine göre ölçü ve ayarı yapılan terazi ile basküllerin kontrol edildikten sonra mühürlenmesi gerektiğini belirterek,  mühürsüz terazi ve basküllerin noksan tartarak müşterileri zarara uğrattığını bildirdi.  Eksik  gramaj  konusunda vatandaşları uyaran yetkililer, seyyar satıcılar yerine fiş alabilecekleri yerlerden alışveriş yapmalarını, böylece nereden aldıkları belgelendiği için tüketicinin haklarının aranabileceğini ifade ettiler.

7.9 Deprem için tarih verdi TIK’la

Üniversite Ek yerleştirme sonuçları TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :