Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
05.03.2012 - 11:00
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kentsel dönüşüm ne zaman, nerede başlayacak?

Kentsel dönüşüm ne zaman başlıyor? Kentsel dönüşümün maliyeti ne kadar olacak? Kentsel dönüşüm hangi İstanbul ilçelerinden başlayacak? Kentsel dönüşüm ne zaman tamamlanacak?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Kentsel Dönüşüm'ün yol haritası belli oldu. Dönüşüm, İstanbul'un 4 ilçesinde başlayıp dalga dalga yayılacak.

Türkiye'nin dönüşümü İstanbul'dan 'start' alacak. Sabah gazetesinin haberine göre, İstanbul'un acil dönüşümü bekleyen dört ilçesinde eş zamanlı yıkımlarla başlayacak dev dönüşümde ilk kazmayı, BaşbakanTayyip Erdoğan vuracak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, nisan ve mayısta hedeflenen tarihi 'start'ın verileceği ilçeleri sır gibi saklarken, bu ilçelerin Zeytinburnu, Ümraniye, Pendik ve Avcılar olduğu öğrenildi. Zeytinburnu, Pendik ve Avcılar için kentsel dönüşüm alanları belirlemeleri tamamlanırken, Ümraniye için çalışmalar 2-B arazilerinden doğan sorunlar nedeniyle orta vadede çözülecek. Başbakan Erdoğan'ın "İktidarımıza mal olsa da yapacağız" diyerek sahiplendiği dev dönüşüm eş zamanlı olarak İstanbul ve Anadolu geneline yayılacak. Yeni İstanbul'un dönüşümü, Kanalİstanbul ve iki şehir projeleri ile eşzamanlı ilerleyecek. 'Yeni İstanbul' 2023'e yetiştirilmeye çalışılacak. Meclis'te alt komisyondan geçen kanun tasarısının genel kurulda kabul edildikten sonra yasalaşacak. Yasa çıktıktan sonra acil dönüşümün başlatılacağı yerlerde 30 günlük tahliye süreci başlatılacak.

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :
ayşegül gem 2013-01-04
kentsel dönüşüm
adana ceyhanda kentsel dönüşüm ne zaman başlayacak ve nereleri kapsayacak öğrenebilirmiyim lütfen şimdiden ilginize teşekkür ederim ayşe arın 2012-09-04
avcılar ilçesinde belirlenen kentsel dönüşüm alanında merkez mahallesi çiğdem caddesi
kentsel dönüşümün biran önce uygulanması