Hava Durumu
Aranan Kelime :
Site İçi Arama

04.03.2016 - 21:03
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Udi Hüsnü Üstün’ün Konseri Üsküdar’da

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi

Türk Sanat Müziği’nin efsaneleşmiş bestekârlarından udî sanatçı Hüsnü Üstün, kendi eserlerinin yer alacağı bir konser ile 40. sanat yılını kutlayacak.

Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi-Zeki Müren’den, Emel Sayın’a, Metin Milli’den Yüsek Uzel’e ve Hürem Coşkuner’e, Yıldırım Gürses’ten, Ayşe Tunalı’ya, Kamuran Akkor’a, Samime Sanay’dan Sibel Can’a, Arif Susam’dan İrem Derici’ye… bir çok ünlü ismin seslendirdiği bestelere imzasını atan Türk Sanat Müziği’nin efsaneleşmiş isimlerinden udî bestekâr Hüsnü Üstün, kendi eserlerinin yer alacağı bir konser ile sanattaki 40. yılını kutlayacak. Bu konserin, sanatçı için daha önce yapılmış bulunan konserlerden bir farkı, bestekârın eserlerini yorumlayacak olan koronun kendi çalıştırdığı koro olması.

9 MART ÇARŞAMBA, BAĞLARBAŞI KÜLTÜR MERKEZİ’NDE

Kanlıca Musiki Akademisi Topluğu olarak 9 Mart Çarşamba akşamı, saat 20.00’de Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi, Büyük Salon’da gerçekleştirilecek olan konserde, bestekârın çeşitli makamlardaki şarkılarının yanı sıra, ilahi ve saz eserlerinden oluşan örneklere de yer verilecek.

Görsel sunumların yanı sıra konuklar arasında sürpriz isimlerin de yer alacağı konser, Türk Sanat Musikisi dostlarına unutulmaz bir gece yaşatmak konusunda iddialı görünüyor.  Konsere girişin ücretsiz olduğunu da ayrıca vurgulayalım!
Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın


Etiketler : udi , hüsnü üstün , üsküdar


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :