Hava Durumu
Aranan Kelime :
Site İçi Arama

09.03.2016 - 12:18
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bilfen Esenşehir Ortaokulu şampiyon oldu

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi

Ümraniye ilçesinde düzenlenen Küçük Erkekler Futsal Şampiyonası’nda Bilfen Esenşehir Koleji Ortaokul takımı ilk kez katıldıkları şampiyonada tüm rakiplerini yenerek ilk şampiyonluğunu aldı.

Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi-Bilfen ailesine yeni katılan Beden Eğitimi Öğretmeni Eray Karabürk yönetiminde Futsal Şampiyonası’na hazırlanan Bilfen Esenşehir Koleji Ortaokul takımı, üstün başarı gösterek bütün rakiplerini yenerek şampiyon oldu.

KARABÜK, İYİ ANTRENE OLDUK

Başarının mimari olan Beden Eğitimi Öğretmeni Eray Karabürk, aynı zamanda futbol antrenörü. Eray Karabük’ün yaptığı açıklamada takım ruhu dikkat çekti. Karabük, “Bütün oyuncularım verdiği her görevi yerine getirerek takım ruhunu salona yansıttılar. İyi antrene olduk, doğru sistem ve takım olabilmek özelliklerini bir arada bulundurarak başarıyı elde ettik. Tüm oyuncularımı kutlarım. Bu şampiyonluk Bilfen Ailesi’ne hayırlı olsun” dedi.

FUTSAL NE DEMEK?

Futsal (salon futbolu) bir kaleci toplam altı kişilik bir futbol versiyonunu ile oynanılır. Maçlar basketbol sahası boyutlarındaki açık ve kapalı alanlarda oynanıyor.

Futsal alanının uluslararası ölçülerinde sahanın uzunluğu en az 38 en çok 42, genişliği ise en az 18, en fazla 25 metredir. Penaltı noktası kaleye 6 metre, ikinci penaltı noktası ise 10 metre mesafededir. Kaleler 3 metre eninde, 2 metre yüksekliğindedir.Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın


Etiketler : eray karabük , bilfen esenşehir ortaokulu , futsal , ümraniye


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :