Hava Durumu
Aranan Kelime :
Site İçi Arama

28.03.2016 - 11:58
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSPARK, otoparklarını modernize ediyor

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi

İSPARK, açık, katlı ve zemin altı otoparklarında ve diğer faaliyet alanlarında da modernizasyon çalışmalarını sürdürüyor.

Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta-Trafik sorununun çözümüne katkı sağlamak amacıyla modern ve teknolojik projelerini hayata geçiren İSPARK, hizmet sahalarında da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile modernizasyon çalışmaları başlattı. İSPARK’ın, katlı ve zemin altı otoparkları, açık otoparkları, Tekne Parkları, Minibüs depolama alanları, Cep Otogarı ve Heliport alanlarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yapı İşleri Müdürlüğü ve Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü ile koordineli çalışmaları devam ediyor.

200 MİLYON TL’YE MAL OLACAK

İstanbul’un en büyük problemlerinin başında gelen otopark sorununa çözüm arayışında olan İSPARK, dünyadaki otopark teknolojilerini İstanbul’a kazandırıyor. Yarı otomatik, tam otomatik ve dönme dolap gibi otopark teknolojilerini hizmete sunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık olarak 200 milyon TL’ye mal olacak bakım onarım çalışmaları kapsamında, 15 zemin altı ve katlı otopark ile 22 açık otopark son teknoloji ile modernize edilerek İstanbullulara kaliteli ve güvenli otopark hizmeti vermeye devam edecek.  Otoparklarda dolu boş oranını gösteren teknolojik altyapılar, zemin düzenlemeleri, LED aydınlatmalar, kamera ve güvenlik sistemleri, yağmur suları ve atık sular ile ilgili altyapı sistemleri ve çevreye duyarlı yeşil otopark projeleri bakım onarım kapsamında gerçekleştirilecek başlıca çalışmalar olarak göze çarpıyor.

VATANDAŞIMIZA LAYIK OLACAĞIZ

Genel Müdür Nurettin Korkut ve İSPARK yöneticileri Maçka Katlı Otoparkı, Yunus Dede Açık Otoparkı, Cihangir Katlı Otoparkı ve Tepebaşı katlı otoparkında yapılan yenileme çalışmalarını yerinde inceledi.İSPARK Genel Müdürü Nurettin Korkut; “Şehrimize yakışan vatandaşlarımızın hak ettiği modern hizmeti sunabilmek amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde otoparklarımızı ve diğer faaliyet alanlarımızı son teknoloji ile baştan aşağı yeniliyoruz”dedi.

YAPILAN ÇALIŞMALAR

Avrupa Yakası’nda; Seyrantepe katlı otoparkı, Maçka katlı otoparkı ve Beyoğlu Tepebaşı otoparkında çalışmalar devam ederken 5 otoparkta da planlamalar yapılıyor.  Avrupa Yakası açık otoparklarında ise Ulu Camii açık otoparkı ve Matbaacılar Sitesi açık otoparkında çalışmalar tamamlanırken, Bahçelievler Hizmet Hastanesi otoparkında çalışmalar devam ediyor, 8 açık otoparkta ise planlamalar sürüyor. 

Anadolu Yakası’nda Pendik katlı otoparkı, Ümraniye katlı otoparkı ve Haldun Alagaş katlı otoparkında çalışmalar devam ederken 4 otoparkta planlama aşamasında. Açık otoparklarda ise Sabiha Gökçen P+R otoparkı, Kadıköy Salı Pazarı otoparkı ve Kadıköy açık otoparkında bakım onarım çalışmaları sürerken 8 açık otoparkta da planlamalar devam ediyor.

Ayrıca İSPARK bünyesinde hizmet veren Tekne Parklar, Minibüs depolama alanları, Cep Otogarı ve Heliport alanları da modernizasyon çalışmaları kapsamında yenilenecek. Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın


Etiketler : ispark , modernize çaluşmalar , nurettin korkut


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :