Hava Durumu
Aranan Kelime :
Site İçi Arama

11.05.2016 - 09:58
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ahıska Türkleri Üsküdar’da ağırlandı

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi

Üsküdar Belediyesi ve Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA)’nın düzenlediği program ile Orta Asya’ya sürgün edilen Ahıska Türklerini, İstanbul ile buluşturdu.

Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Mehmet Dursun/Güncelposta-Gürcistan'ın güneyinde bulunan Ahıska Bölgesi'nden 72 yıl önce Orta Asya'ya sürgün edilen Ahıska Türkleri, Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen yemekte bir araya geldi. Boğaziçi Yaşam Merkezi'nde gerçekleşen programa, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Bıyık, Kırgızistan Ahıska Türkleri dernek Başkanı Reşat Şamiloğlu ve 50 Ahıska Türkü katıldı.

Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Bıyık, burada yaptığı konuşmada: “Kırgızistan’dan gelen çok değerli misafirlerimizi, Üsküdar Belediyesi olarak burada görmekten çok büyük mutluluk duymaktayız. Müslüman-Türk kardeşleri olarak birlik beraberlik içerisinde olup ayrılığa düşmeden hareket etmemiz gerekir.” dedi.

TÜRK MİLLETİNİN YANINDAYIZ

Kırgızistan Ahıska Türkleri Dernek Başkanı Reşat Şamiloğlu ise: “Bizlerin burada olmasına büyük destek veren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e çok teşekkür ederim.” diyerek Ahıska Türkleri'nin anavatanlarına dönmesinin sevindirici olduğunu belirtti. Sözlerini, “ Kalbimiz her zaman Türk milletinin yanındadır, bizler dünyanın her yerindeki Ahıskalılar olarak, Türk olarak anılmak istiyoruz.” diyerek tamamladı.Bu Konu Hakkında Soru Sormak ve Anında Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın


Etiketler :


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :