Mecidiyeköy Metrobüs Durağı Yenileniyor, İstanbul'uya Müjde
Mecidiyeköy metrobüs istasyonuna erişim, yeni düzenleme çalışmaları nedeniyle 18 Haziran-18 Temmuz tarihleri arasında mevcut yaya üst geçitten yapılacak.
13:47:00 2012-06-14

Bu çalışmayla mevcutta 5 metre olan metrobüs istasyonu yaya peronu genişliği 8 metreye çıkarılacak. Proje kapsamında mevcut alt geçidin altına yapılacak olan 8 metre genişliğindeki yeni yaya alt geçidi ile Transfer Merkezi-Metrobüs İstasyonu-Metro İstasyonu arasında entegrasyon sağlanacak. Ayrıca bölgede Mecidiyeköy Viyadüğü ve araç yolları sebebiyle yayalar için sıkıntılı bir durum olan karşıdan karşıya geçişler kesintisiz hale gelecek.

Ayrıca yaya alt geçidinde engelli vatandaşlar için asansör konulacak. Mecidiyeköy Metrobüs İstasyonu'ndaki yoğun yaya talebini karşılamak için mevcutta 4 metre olan yaya merdiveni haricinde; biri inişe biri çıkışa çalıştırılmak üzere 2 adet yürüyen merdiven imal edilecek. Metrobüs İstasyonu Metro Bağlantı alt geçidi arasında da hem asansör hizmet verecek hem de 2 adet daha yürüyen merdiven konulacak. Alt geçidin tüm önemli çıkışlarında da yürüyen merdiven olacak. Mevcut yaya alt geçidi altında Mecidiyeköy Metro İstasyonuna doğru 8 metre genişliğinde yapımına devam edilen alt geçit bağlantısında, yürüyen bantlar ile yaya konforu arttırılacak ve yoğun talep karşılanacak. İmalatlarına hızla devam edilen projenin tamamının kısa zamanda bitirilmesi planlanılıyor.

Bu haber  388  kere okundu