Mustafa Sarıgül'den Maslak ve Ayazağa tepkisi
İstanbul'un Şişli ilçesine bağlı Maslak ve Ayazağa bölgelerinin Sarıyer'e bağlanmasına Şişli Belediye başkanı Mustafa Sarıgül tepki gösterdi.
15:37:00 2012-10-18

TBMM İçişleri Komisyonu'nda, 13 ili büyükşehir kapsamına alan Büyükşehir Belediyesi Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı'nın 2. maddesi kabul edildi. AK Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler başkanlığında dün gerçekleştirilen toplantı, 11.5 saat sürdü. Toplantıda tek madde kabul edildi. Tasarının ikinci maddesi, ilçe, belde ve köylerle ilgili düzenlemeleri içeriyor.

MASLAK VE AYAZAĞA SARIYER'E BAĞLANDI

Komisyondan İstanbulluları yakından ilgilendiren bir karar da çıktı. Kabul edilen bir önergeyle İstanbul'da Şişli ilçesine bağlı olan Maslak, Ayazağa ve Huzur mahalleleri Sarıyer ilçesine bağlandı. Özellikle plazaların yoğun olduğu Maslak'ta 4 binin üzerinde iş yeri bulunuyor. Mesken sayısı 400 civarında.10 bin meskenin yer aldığı Ayazağa'da 2 bin civarında iş yeri var.
 

'BU YANLIŞTAN DÖNÜLMESİ LAZIM'

Kararın ardından yazılı bir açıklama yapan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, kararı doğru bulmadığını söyledi. Sarıgül, "Bu bölgeler ilçe olduğu günden bu yana Şişli'ye bağlıdır. Biz de uzun zamandır bu bölgelere yönelik hizmet projeleri gerçekleştiriyoruz. Bir milletvekilinin verdiği önergeyle böylesine bir değişikliğin yapılmasını doğru bulmuyorum. Bu yanlışlığın yasalaşmadan düzeltileceğini ümit ediyorum'' dedi.

Kaynak: Maslak ve Ayazağa tepkisi Bu haber  126  kere okundu