Karanlığı bastonlarıyla aydınlattılar
Dünya Beyaz Baston Günü'nde bir yürüyüş düzenleyen Şişli Belediyesi, görme engellilerin sorunlarını bir kez daha gündeme getirdi. Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, "5 saniye gözlerimizi kapatırsak onların neler çektiğini anlayabiliriz" dedi.
12:21:00 2012-10-22

Şişli Belediyesi, “15 Ekim Dünya Beyaz Baston Günü”nde Şişli’deki görme engellilerin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla bir yürüyüş düzenledi.  Şişli Belediyesi’nin organize ettiği yürüyüşte, Altı Nokta Körler Derneği üyesi görme özürlüler, Şişli Meydanı’ndan başlayarak Cevahir Alışveriş Merkezi önüne kadar beyaz bastonlarıyla yürüdüler.

SIKINTILAR GİDERİLECEK

 

Yürüyüşe, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Altı Nokta Körler Derneği İstanbul Şube Başkanı Murat Demirok'un yanı sıra görme engellilerden oluşan çok sayıda grup katıldı. Etkinliğe ilişkin konuşan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, engellilerin yaşadıkları sıkıntıların en kısa sürede giderilmesi gerektiğini belirterek, "Biz Şişli Belediyesi olarak engelliler için ne gerekiyorsa yapmaya çalışıyoruz. Beş saniye gözlerimizi kapatırsak onların neler çektiğini anlayabiliriz" dedi. 

SORUNLARIMIZI DUYSUNLAR

 

Altı Nokta Körler Derneği İstanbul Şube Başkanı Murat Demirok ise , "Artık hükümetler, yöneticiler engellerin sorununa göre çözüm üretmeli. Sorunlarımızı duysunlar" diye konuştu. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve beraberindekiler, yürüyüş sırasında gözlerini bantlarla kapattı. Grup, "Körüm beyaz bastonumla yaşamın içindeyim", "Körüm öğrenebilirim eğitimime destek ver" yazılı pankartlarla Cevahir AVM’ye doğru yürüdü. Yürüyüşün sonunda Mustafa Sarıgül, Şişli’de tüm menüsü görme engellilere yönelik düzenlenen ilk lokantanın açılışını görme engelli yurttaşlarla birlikte yaptı. 


Kaynak: Bastonlarıyla aydınlattılar Bu haber  139  kere okundu