İsmail Bey! Hala orada mısınız?
GÜNCELPOSTA Genel Yayın Yönetmeni Hamit Kurt, 8 ay önceki köşesinden Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem' seslenmiş, halkın şikayetlerini dile getirerek, boşa geçen 3.5 yılla ilgili nasıl bir savunma yapacağını sormuştu..
12:16:00 2013-03-05

Ama gelinen noktada değişen bir şey olmadı ve İsmail Bey'den ne bir yanıt, ne de kalıcı projeler geldi.

Yaklaşık 8 ay geçti, İsmail Bey'den hala bir ses yok... Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ile ilgili GÜNCELPOSTA Genel yayın Yönetmeni Hamit Kurt, 19.07.2012 tarihli yazısında bir takım iddiaları gündeme getirmiş, Sancaktepelilerin şikayetlerine değinerek eleştirilere yanıtlar beklediğini yazmıştı... O günden bu yana İsmail Bey'den ne bir yanıt geldi, ne de halkın beklentilerine olumlu bir adım atıldı...  Sancaktepe'nin konumu 2009 Yerel Seçimler öncesi neyse, bugün de aynı durumda. Başkan Erdem, rutin işlerle (sanatsal etkinlikler, düğünler, toplantılar vs...) devam ediyor, kalıcı projelerden uzak duruyor. Sancaktepe hala bir Anadolu kasabası gibi, yaşam alanlarından yoksun, alt, üst yapı hak getire, hastane ve üniversite fakiri, bakımsız caddeler... Kamuoyu merak ediyor; İsmail Erdem, bütün bu olumsuzluklara rağmen acaba; 2014'te aday olma cesaretini kendinde bulacak mı?

İŞTE HAMİT KURT'UN 19.07.2012 TARİHLİ YAZISI

İsmail Bey! Orada mısınız?

Uzun bir zamandır yoksun ortalıkta, ne oldu; sıcak mı bastı? Doğrusunu istersen 3,5 senelik süreçte de yoktun. Klimalı odan rahat olmalı. Duydum ki geçenlerde bir temel atma töreni gerçekleştirmişsin. Galiba, Sancak Konağı ve Gençlik Merkezi olacakmış,  basında yer alan habere göre  ki belediye sitesindeki haberde bile başlama tarihi var, ama bitiş tarihi görünmüyor. AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan şöyle der: ‘Biz temel atma töreni değil, açılış töreni yaparız.’ Görüşmeyeli epey zaman olunca, bir de ortalıkta görünmeyince daha doğrusu hangi ilçede yaşadığını, hangi ilçede belediye başkanı olduğunu unutuyor insan. Siz hangi partiden belediye başkanısınız? Hani, temel atma töreni gerçekleştirdiniz ya; bu sorum ondan.

"Yerel Seçimler yaklaştı, bir iki temel atayım, belki geçirdiğim boş zamanı kapatır" düşüncesiyle de olsa, “Atı alan Üsküdar’ı geçti” Sayın İsmail Erdem, bana izah eder misiniz? 2009 Yerel Seçimler den bu yana Sancaktepe’ye ne kattınız?

Gerçeği izah edilecek bir çalışma göremiyorum. Ama yine de ben “Yiğidi öldür hakkını yeme” derler ya… Ben de hakkınız yemem. Senede bir de olsa, yerel basınla bilgilendirme toplantısı yapıyorsunuz. Yağlı güreş organizasyonu, sanatsal etkinlikler, Sünnet ve toplu nikap gibi… Bu çalışmaları her belediye yapmak zorunda, çünkü görevidir.

 Bir gazeteci olarak Sancaktepe’yi dolaştığımda Anadolu da bir kasabadaymışım gibi hissediyorum. Yeni ilçesiniz, sıkıntılarınız var, anlarım. Ama üç belediyenin birleşimi ile yeni ilçe oldunuz; Sarıgazi, Yenidoğan ve Samandıra. Başkan, bardağın neresinden bakarsam bakayım. Sancaktepeli’nin 5 senesini aldınız. Sancaktepe, öbür ilçelerimize göre bir çok yaşam alanından yoksun: Sineması, hastanesi, üniversitesi, altyapısı, üstyapısı, yolu, caddesi, esnafı velhasıl aklınıza ne gelirse.

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Özel İdare olmasaydı Sancaktepeli ne yapardı? Hiç öz eleştiri yaptınız mı? Hiç "Ben bu ilçeye yeterli oldum mu? diye kendinize sordunuz mu? Ne olacak Başkan bu durum? "Seçim yaklaştı, tekrar aday olacağım" deme cesaretini kendinizde buluyor musunuz?

Sayın Erdem orada mısın? Ses verin, sesiniz çıksın, biraz daha… Sancaktepeli duymuyor zira…

Kaynak: İsmail Bey! Hala orada mısınız? Bu haber  155  kere okundu