Beykoz Tarihi Kışla ne olacak?
Beykoz Tarihi Kışla ne olacak? İBB, Beykoz Belediyesi'nden neyin karşılığı olarak aldı? Beykozlu Tarihine sahip çıkacak mı? Beykoz Tarihi Kışla hangi vakfa devredildi....
23:10:00 2013-04-07

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne olan borçlarına karşılık ilçedeki arazileri devretme yoluna giden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 2010 yılında mülkiyeti Beykoz Belediyesi'ne ait olan tarihi bir kışlayı borçlarına karşılık İBB'ye devredince büyük tepki topladı.

Ancak tarihi kışlanın kaderi bununla da sonlanmamış, Büyükşehir Belediyesi de kendisine devredilen kışlayı 15 Şubat 2013'te Üsküdar'da bulunan Aziz Mahmut Hüdai Vakfı'na devretmişti. Bu devir işleminin ardından Başkan Çelikbilek yeniden tepkilerin odağı oldu. Beykoz halkı, tarihi kışlanın müze olması ve turizme açılması gerekirken  bir tekke vakfına gitmesinde Yücel Çelikbilek'in büyük sorumluluğu olduğunu belirterek, "Kışlanın restorasyonu umut vermişti, ama gelinen noktada Beykoz'un zenginlikleri heba ediliyor. 200 yıllık sanayi tesisleri yok edildi, ilçemizi hayalet kente çevrildi, kültürü yok edildi" diye isyan ediyor. 

GERÇEK DIŞI BEYANLAR
210 yıllık tarihi yapıyı, gerçek değerlerini küçülterek 2 bin m2 olarak göstermeye çalışan ve uygulamalarıyla Beykozluları çileden çıkaran Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, tepkileri gerçek dışı beyanlarla geçiştirmeye çalışıyor, kışlanın kaderi ile ilgili net bir açıklama yapamıyor. Ama, kamuoyu Başkan Çelikbilek'e soruyor ve yanıt bekliyor; "Tarihi kışla ne olacak?"
 
Kaynak: Beykoz Tarihi Kışla ne olacak? Bu haber  151  kere okundu