Başkan İsmail Erdem, Mehmet Genç ile nereye koşuyor!
Sancaktepelilerin sorunları karşısında aylardır konuşmayan Belediye Başkanı İsmail Erdem, Özel Kalem Müdürlüğü'ne getirdiği 2009'un başarısız SKM Başkanı Mehmet Genç'i hiç yanından ayırmıyor.
15:23:00 2013-04-24

 Başarısızlığını ödüllendirdiği(!) Genç'i de her gittiği yere birlikte götürerek, bölge halkının tepkisini çekiyor.

Yeni ilçelerimizden Sancaktepe'nin çilekeş halkı, Belediye Başkanları İsmail Erdem'den hizmet bekleye dursun, Başkan Erdem, bir dönemin başarısız ismi Mehmet Genç ile birlikte seyahatlerine devam ediyor.  Mehmet Genç bilindiği gibi 2009 Yerel Seçimleri'nde Ataşehir AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı'ydı. Şimdiki Sancaktepe Belediye Başkanı Erdem ise Ataşehir Belediye Başkan aday adayıydı.  AKP Teşkilatı Erdem'i son anda Sancaktepe'den aday göstermişti. AK Parti 2009'daki Ataşehir Yerel'de başarısız olmuş, seçimi kaybetmişti. 

SAKA İLE ABAMOR ÇEKİLDİLER 

O dönemde İlçe Başkanı olan Rıza Saka bir fazilet örneği göstermiş yenilgi üzerine istifa etmişti. Belediye Başkan adayı olan  Ömer Abamor ise köşesine çekildi, başarısızlığın gereğini yerine getirdi. Ancak aynı dönem SKM  Başkanı olan Mehmet Genç, başarısız sonuca rağmen kalıcı oldu.  İsmail Erdem, Başkan seçilir seçilmez Özel Kalem Müdürlüğü'ne Mehmet Genç'i getirdi. Halbuki AK Parti Teşkilat'ında başarıya ödül, başarısızlığa da uyarı ya da ceza vardır. Nasıl oluyor da Başarısız Genç adeta ödüllendiriliyor, tepedeki ismin yanına getiriliyor? Bir zamanların AK Parti SKM Başkanı olan ve başarısız sonuçlara imza atan Mehmet Genç şimdi Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem'in yanından hiç ayırmadığı bir isim. Erdem, her gittiği yere Genç'i de götürüyor, birlikte ziyaretler gerçekleştiriyor...  Sancaktepe halkı zaten Başkanları Erdem'in yönetiminden mutsuz, Sarıgazi, Yenidoğan ve Samandıra belediyelerinin birleştirilmesiyle oluşturulan yeni ilçelerinin yeterli hizmet görmediğinden şikayetçiler. Başkan Erdem, ilçeyi pankartlardaki vaatlerle, reklamlarla oyalarken değişim sözlerini unutmuş, başarısızlığı tescilli eski SKM  Başkanı ile hemşehri dayanışması içerisinde yoluna(!) devam ediyor. Bu gezileri de Sancaktepe'ye bir hizmetmiş gibi sosyal medya üzerinden kamuoyuyla paylaşıyor. Bu birlikteliği anlam vermekten zorlanan vatandaşlar, sosyal tesisler, kalıcı eserler, kentsel dönüşüm beklentileri içinde kıvranıp duruyor.  

HEMŞEHRİ DAYANIŞMASI MI?

AK Parti Kurmayları büyük bir ihtimalle Başkan Erdem'in, Genç'i ödüllendirdiğinin(!) farkında değillerdir. Daha önce seçimde başarısız olmuş bir Mehmet Genç ile hemşehri dayanışması içinde olan İsmail Erdem'in 2014 Yerel Seçimleri öncesi verdiği görüntü de hiç olumlu değil. Başarısız çalışmalarıyla sık sık manşetlerimize konu olan Başkan Erdem'i artık başarılı uygulamalarıyla gündeme taşımak, olumsuz eleştiri yerine olumlu haberlerini yapmak istiyoruz, ancak Erdem'in, Özel Kalem Müdürü'nü yanından hiç ayırmadan yaptığı gezilerin Sancaktepelilere bir faydası olacağını da kimse beklemiyor. Zaten Genç yeterli donanıma sahip olsaydı, 2009'da hayal kırıklığı yaşanmazdı. İsmail Erdem her gittiği yere O'nu götürmesinin amacını anlamak da çok zor.  

1 YILDIR SES GELMİYOR!

Kurt Medya Grubu yayınlarından GÜNCELPOSTA'nın değişik tarihlerinde Genel Yayın Yönetmeni Hamit Kurt, Sancaktepe'nin sıkıntılarını dile getirmiş Başkan Erdem'den yanıt beklemişti. Ancak yaklaşık 1 yıl geçti hala İsmail Erdem'den bir yanıt gelmedi. Örneğin Mart 2013 tarihli GÜNCELPOSTA'da birinci sayfadan "İsmail Bey! Hala orada mısınız" başlığıyla Hamit Kurt iddiaları yeniden gündeme getirmiş, cevap beklediğini yazmıştı. Başarısızlığıyla ödüllendirilen(!) Mehmet Genç ile birlikte gezilerine devam eden İsmail Erdem'den bir cevap gelmediği gibi, ilçede değişim bekleyen Sancaktepeliler daha çok bekleyecekler gibi gözüküyor.  

 

Kaynak: Başkan Erdem, Genç ile nereye koşoyor? Bu haber  171  kere okundu