Tarihimizin en görkemli sporu nefes kesti
Yüzyıllardır oynanan ve diğer bir adı 'Çaygan' olan ATA sporumuz, Kağıthane Belediyesi Sadabad yaz Etkinlikleri'nde tribünleri dolduranların heyecanla izlediği renkli sahnelere neden oldu.
12:25:00 2013-06-04

Kağıthane Belediyesi’nin geleneksel Sadabad Yaz Etkinlikleri kapsamında düzenlediği 'Cirit' oyunlarında rekabetin heyecanı tribünleri dolduran seyircilerin alkış sesleriyle birleşti. Atlı spor ve binicilik kulüplerinin gösterileriyle renkli anlara sahne olan cirit oyunlarında Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’ın yanı sıra Türkmenistan At Bakanlığı Uluslararası Bölüm Başkanı ve Türkmenistan İstanbul Başkonsolosluğu Oraz Muhammed, İlçe Kaymakamı A. Akın Varıcıer, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, AK Parti Kağıthane İlçe Başkanı Sami İlhan, AK Parti Kağıthane İlçe Kadın Kolları Başkanı Meryem Tekbıyık, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, oda başkanları, STK başkanları ve üyeleri, muhtarlar, birim müdürleri ve hakem heyeti yer aldı.

Atlı cirit takımlarının seyircileri selamlamasıyla başlayan gösteriler Erzurum, Sivas, Uşak, Manisa ve Bayburt Üniversitesi atlı cirit takımlarının oyunlarıyla devam etti. Özel yetiştirilmiş atlar üzerinde maharetlerini sergileyen binicilerin birbirinden zorlu hareketlerle yaptıkları gösteri nefes kesti. Başkan Kılıç ve protokol tarafından gösteriye katılan hakem heyetine, takımlara ve sporculara kupa ve madalyaları verildi.

 


Kaynak: Kağıthane'de ATA sporu Bu haber  200  kere okundu