İş ve Gelecek güvencesi veren okul
İş dünyasının ihtiyacı olan nitelikli eleman yetiştiren Şişli Meslek Yüksekokulu’nda hangi bölümler var? Şişli Meslek Yüksekokulu, hangi ülkenin okullarıyla işbirliği yapıyor?
18:49:00 2013-07-15

İSTANBUL Şişli Vakfı tarafından; ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim vererek alanında çağın gerektirdiği bilgiye sahip, teknolojiye hakim ve değişen dünya koşullarına uyum sağlayan elemanlar yetiştirmek amacıyla 2012 yılında kurulan Şişli Meslek Yüksekokulu, gençleri sahip olmak istedikleri geleceğe hazırlıyor.Şişli Meslek Yüksekokulu, ekonomi, endüstri, sağlık ve sosyal alanlarında hizmet veren kurum ve kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu yüksek nitelikli insan gücünü yetiştirmek ve diğer mesleki alanlardaki istihdam sorunlarını çözmek için konusunda uzman, liderlik vasıflarını haiz, iyi eğitimli elemanların yetişmesini hedefliyor.

UYGULAMALI DERSLERLE

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün öncülüğünde Türk eğitim dünyasına katılan Şişli Meslek Yüksekokulu, öğrencilerine eğitim ve iş hayatlarında destek olma hedefiyle, sektörün önde gelen kuruluşlarıyla önemli işbirliklerine imza atıyor.  Bugüne kadar Denizbank, Point Otel, Liv Hospital gibi prestijli kurumlarla “iyi niyet anlaşması” imzalayarak öğrencilerine burs, staj ve istihdam olanağı sağlayan Şişli Meslek Yüksekokulu, sunduğu staj olanaklarıyla öğrencileri okul sınırlarından çıkartmayı, uygulamalı dersler eşliğiyle geleceğe hazırlamayı amaçlıyor.

GÜVEN İÇİN MESLEK LAZIM

Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Sarıgül, gençlerin en büyük endişelerinin "belirsiz" gelecekleri olduğunu vurgulayarak, “Gençlerimizin geleceğe güvenle bakabilmeleri için, mesleklerinin olması gerekir. Şişli Meslek Yüksekokulu'nun vazgeçilmez amacı; kendine güvenen, geleceğine güvenle bakan, hedefi olan nesiller yetiştirmektir derken,  Okul Müdürü Prof. Dr. Aynur Aydın, Türkiye'nin en büyük yönetim şirketlerinin merkezinin Şişli'de bulunmasının, öğrencileri için büyük bir fırsat olduğunu söyledi.

ALMAN OKULLA İŞBİRLİĞİ

Ulusal ve uluslararası düzeyde kamu ve özel kuruluşlar ile çeşitli araştırma projelerinde işbirliği içinde çalışan Şişli Meslek Yüksekokulu,  bu amaçla Almanya Ludwigshafen Üniversitesi Meslek Yüksekokulu ile protokol imzalayarak, Türk işadamlarının da katkısıyla yeni bir burs sisteminin geliştirilmesini, gençlere yön verebilme açısından henüz yüksek öğrenime karar vermemiş olanlara özel yönlendirme testleri uygulanmasını, Türk çocukları ve velilerine yönelik Çocuk Üniversitesi programı geliştirilmesini, yabancı kökenli işletmelerin ihtiyacına göre hazırlanmış yeni bir Yükseköğrenim Dalı'nın kurulmasını, TDU- Pfalz'ın bünyesindeki işletmelere ihtiyaç doğrultusunda Yüksekokul'da bilimsel araştırmalardan faydalanma imkanı tanınmasını hedefliyor.

14 PROGRAMLI EĞİTİM

Ülkenin sanayi ve iş dünyasının ve daha ileri bir hedef olarak Avrupa Birliği ülkelerinin kalifiye eleman ihtiyacı dikkate alınarak kurulan Şişli Meslek Yüksek Okulu’ndaki bölümler: Yerel Yönetimler, Moda Tasarımı, Grafik Tasarımı, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Mimari Restorasyon, Yaşlı Bakımı, Çocuk Gelişim Turizm ve Otel İşletmeciliği, Aşçılık, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri, Bankacılık ve Sigortacılık, İlk ve Acil Yardım.

 


Kaynak: Gelecek bu okulda Bu haber  172  kere okundu