Kurban TİM’i hazır bekliyor
Kurban Bayramı’nda rastlanan ilginç, ilginç olduğu kadar da tehlike yaratan o görüntüler yaşanmaması için belediye ilçe sınırları içinde önlemini aldı, TİM hazır bekliyor!
16:31:00 2013-10-08

BEYKOZ’ da kaçan kurbanların yakalanması için belediye tarafından “yakalama timi” kuruldu. Kurban timi, bayram sonuna kadar kaçan kurbanlıkları sakinleştirici iğne ile zarar görmeden yakalamaya çalışacak.  Beykoz Belediyesi, 'kurban yakalama timi' kurdu. Kurban Bayramı sonuna kadar görev yapacak tim, 3 kişi ve bir araçtan oluşuyor.

ZARAR VERMEDEN YAKALAYACAK

Kurbanlıkların kaçması durumunda tim, olaya hemen müdahale ederek sakinleştirici iğne ile kurbana zarar vermeden yakalayarak, sahibine teslim edecek. Belediyenin oluşturduğu Kurbankent’te yapılan kısa bir tatbikatla boğa timi, kaçan bir boğayı iğne ile sakinleştirdikten sonra yakalayarak sahibine teslim etti.

SAKİNLEŞTİRİP TESLİM EDECEK

Beykoz Belediyesi Veteriner Hekimi Turgut Özdemir Kurban Bayramı'nın son gününe kadar görev başında olacaklarını belirterek, “Olası kurbanlığın kaçması durumunda tim, olaya hemen müdahale ederek içerisinde anestezik madde bulunan iğnelerle hayvanı sakinleştirerek yakalamasının ardından sahibine teslim edecek” dedi.

Kurbanlık alırken bunlara dikkat TIK'la

Hangi hayvanlar kurban olmaz? TIK'la

Hayvanlarda kurbanlık şartları TIK'la


Kaynak: TİM HAZIR BEKLİYOR! Bu haber  112  kere okundu