Sancaktepe Hakan Şükür Stadı’nda Şöhretler kıran kırana mücadele ettiler
Sancaktepe Hakan Şükür Stadı’ndaki maçta ünlü sporcular karşıya geldiler. Şöhretler, Zevkli bir mücadele seyreden Sancaktepelilere Fetih Terim ve Merkez Hakem Kurulu’na yönelik ilginç açıklamalar yaptılar.
14:10:00 2013-10-11

SANCAKTEPE   Belediyesi tarafından düzenlenen 'Şöhretler Futbol Turnuvası' renkli görüntülere sahne oldu. Sancaktepe Belediyespor Teknik Direktörü Semih Yuvakuran, Fatih Terim’e destek verirken, eski hakemlerden Orhan Erdemir MHK’ye tepki gösterdi. Turnuva, Sancaktepe Hakan Şükür Stadı’nda gerçekleşti. Renkli turnuva öncesi spor yazarı ve TV yorumcusu Hayri Ülgen, Teknik Direktör Erhan Altın ile FIFA kokartlı eski Hakem Orhan Erdemir, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’i ziyaret etti. Ziyarette Başkan İsmail Erdem, şöhretlere plaket hediye etti.

Ardından düzenlenen futbol maçı renkli görüntülere sahne oldu. Sancaktepe Belediyespor ile karşılaşan şöhretler, genç sporculara adeta taş çıkarttı. Turnuvada Metin Uzun, Yasin Tulun, Ercan Acar gibi isimler de yer aldı.

FUTBOLCU GETİRECEĞİM

Bir dönem görev aldığı Türkmenistan liglerinden övgü dolu sözlerle bahseden Yuvakuran, “Futbolun zayıf olduğu bir ülke değil. Gümbür gümbür geliyorlar. İnanılmaz yetenekli oyuncular var. Sıcak soğuk fark etmiyor, inanılmaz koşuyorlar. Top teknikleri çok iyi oyuncular var. Rusya liglerinde oynayan oyuncular var. Kaliteli oyuncuların oynadığını gördüm. Bizim mevcut ligimizde oynamıyorlar, eğer bir üst lige çıktığımızda oradan birkaç oyuncu getireceğim” diye konuştu.

BU ŞEKİLDE GÖNDERİLMESİ YANLIŞ

Fatih Terim’in Galatasaray’dan ayrılış şekline tepki gösteren Yuvakuran, “Antrenörün kariyeri diyebiliriz. Çok yanlış. Türkiye’nin gelmiş geçmiş en kaliteli teknik adamını siz bu şekilde gönderebiliyorsanız, düşünün bu ülkenin antrenörüne karşı verdiği değeri” şeklinde konuştu.

SPORA DESTEK VERMELİYİZ

Futbol turnuvasının önemli isimlerinden spor yorumcusu Hayri Ülgen ise, “Futbol dünyada insanları kaynaştıran bir spor. Gençleri kahve köşelerinden kurtaran bir olay. Spor sadece futbol değildir. Spora eskisi gibi kıymet vermiyoruz. Spor yapan herkese alan verilmesini rica ediyorum. Sancaktepe gerçekten bu konuda ilerlemiş. Gençlerin önünü açarsak, geleceğe ışık tutarız. Bol bol spor tesisi yaparak gençleri kahve köşelerinden kurtaralım” dedi.

MAÇ VERMEKTEN KORKUYORLAR

Sancaktepe Belediye Başkanıİsmail Erdem’e teşekkür eden, FİFA kokartlı eski hakem Orhan Erdemir, MHK’ye tepki gösterdi. Süper Lig ve PTT 1. Lig’de 40’ın üzerinde hakem olduğunu belirten Erdemir, “Süper Lig’de kullanılan hakem sayısı 10. Aynı kişiler üzerinde dönüyor. Genç hakemlere maç vermeye korkuyorlar. Oğuz Sarvan ve komitesinin uzantısı olan bir kurul. Kendisi dışarıya eğitimci olarak girdi. Kendisini atamalar ile hissettiriyor. Hata yapan hakeme maç veriyorlar. Alttaki arkadaş maça çıkacağı günü bekliyor. Yukarıdakiler hata yapıp maça çıkıyorsa alttaki, ‘Bende çıkıp yapayım. Takımların lehine yapayım maç alırım’ diyor. Genç arkadaşlar çok beklerler” ifadelerini kullandı. Kıran kırana geçen mücadele 3-3 berabere sona erdi.

10 Sarıgül gelse İstanbul bizim TIK'la

 

Kanseri yüzde yüz yenen ilaç TIK'la


Kaynak: ŞÖHRETLER KIRAN KIRANA Bu haber  155  kere okundu