Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy’a Sancaktepe’de tiyatrolu anma
Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy vefatının 77. yıl dönümünde Sancaktepe’de anıldı. Milli Şair Ersoy’un yaşamından bir kesit tiyatro olarak sahnelendi
12:24:00 2013-12-26

MİLLİ Şair Mehmet Akif Ersoy vefatının 77. yıl dönümünde Sancaktepe’de anıldı. İsimsiz kahramanlarında unutulmadığı programda Akif Ersoy, tiyatro oyunu ile bir kez daha kahraman ilan edildi. Samandıra Kültür Merkezi’nde düzenlen programa, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Sancaktepe Kaymakamı Feyzullah Özcan, araştırmacı yazar Yavuz Bülent Bakiler ve çok sayıda vatandaş da katıldı.

BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİ VERDİ

Program öncesi konuşma yapan Başkan İsmail Erdem, milli şairin bağımsızlık mücadelesini ve sonrası yaptığı hizmetlerin önemini vurguladı. Erdem, "Mehmet Akif Ersoy gibi milletimize mal olan değerlerin yaşatılması, gelecek kuşaklara tanıtılması bizim tarihe olan sorumluluğumuzdur. Temennimiz şu dur ki; Akif'in istediği gibi, onun çizgisinden giden bir gençlik olabilmektir. Gençlerimizin onun vatan sevgisi, bağımsızlık inancı, bilgi birikimi ve mücadele azminden öğrenecekleri çok şey var. Bu yüzden, her yıl düzenlediğimiz bu anma törenlerinin çok faydalı olduğunu düşünüyorum” dedi.

AKİF TİYATROSU

Konuşmaların ardından Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un hayatından kesitlerin sergilendiği usta tiyatrocu Ahmet Yenilmez tarafından tiyatro sahnelendi. Salondakiler, zaman zaman duygu dolu anlar yaşadığı oyunu büyük bir heyecan ile takip etti. Programda ayrıca bir kız öğrencinin İstiklal Marşı’nı seslendirmesi salonda bulunalar tarafından coşku ile alkışlandı.

Emre Belözoğlu bırakıyor mu? TIK'la


Kaynak: VATAN ŞAİRİ’NE ANMA TÖRENİ Bu haber  136  kere okundu