Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün Darülaceze ziyareti
CHP’li Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Anneler Günü’nde kimsesiz yaşlıları unutmadı. Darülaceze’yi ziyaret eden Başkan İnönü, yaşlıların ellerini öperek onlara moral verdi.
08:46:00 2014-05-12

MUSTAFA Sarıgül’ün İBB Başkanlığı adaylığı nedeniyle ayrıldığı Şişli Belediye Başkanlığı’nı CHP’den kazanan Hayri İnönü, Anneler Günü’nde çok duygulandıran bir vefa örneği gösterdi.

Şişli’deki Darülacezeyi ziyaret ederek kimsesiz yaşlıların ellerini öpen Başkan İnönü, hem onlara hem de engellilere moral verdi.

Anneler Günü tüm İstanbul’da sevgi ve mutlulukla kutlanırken, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü de, kimsesiz yaşlıları ve engellileri de yalnız bırakmadı.

ÇADIRDA DUYGULAU ANLAR

Öğle saatlerinde Şişli’deki Darülaceze’ye gelen Başkan İnönü, burada kurulan çadırda kimsesiz yaşlıları ve engellileri ziyaret etti. Çadırdakilerin tek tek ellerini öpen ve onlara çiçek veren İnönü, 35 yıl sonra annesini bulan Savaş Aydın’ın da şiir okuma isteğini kırmadı. Aydın’ın şiirini bitirmesinin ardından İnönü çadırdan ayrıldı. Darülaceze’den çıkmak üzereyken yol üzerinde kendisini gören engelli vatandaşlarında yanına giden İnönü, onlarla bir süre sohbet ederek çiçek verdi. Darülaceze’de kaldığı öğrenilen ve ressamlık yaptığı öğrenilen Ayşe adlı bir kadın ise İnönü’ye yaptığı bir resmi vermek istedi. Resmin arkasına imzasını atan Ayşe daha sonra resmini İnönü’ye verdi. Ardından Başkan Hayri İnönü, Darülaceze’den ayrıldı.

SEVİNDİRDİK VE SEVİNDİK

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, “Arkadaşlarımızın, misafirlerimizin gönüllerini almak için buraya geldik. Hem sevindik hem de burada kalan hanımları sevindirmeye çalıştık. Anneler Günü nedeniyle buradayız” dedi.

Günlük gazete manşetleri TIK’la

 


Kaynak: DARÜLACEZE’Yİ UNUTMADI Bu haber  173  kere okundu