Polonezköy Kiraz Festivali ne zaman?
Beykoz Polonezköy’de Kiraz festivali için bütün hazırlıklar tamamlandı. Polonezköy Kiraz Festivali hangi tarihte başlıyor, ne zaman kadar sürecek, nerede yapılıyor?
17:45:00 2014-06-11

BEYKOZ ormanlarının yemyeşil kucağında yüzyıllardır Polonya-Türkiye dostluğunun simgesi olan Polonezköy,13-15 Haziran tarihleri arasında Geleneksel Polonezköy Kiraz Festivali’ne ev sahipliği yapacak.

Polonya-Türkiye ilişkilerinin 600. yılı kutlamalarına denk gelen ve Polonezköy Kilisesi Bahçesi’nde saat 19.00’da başlayacak festivalde

dostluk dansları sergilenecek, köy meydanında bölgenin meşhur kirazından ikram edilecek.

ÖZÜLKÜ ÇİFTİNDEN KONSER

13 Haziran Cuma günü saat 19.00’ da Eda- Metin Özülkü konseriyle galasının yapılacağı festivalde Polonya’dan gelen  ‘Lasowiacy Grubu’’ geleneksel giysileriyle renkli halk dansları gösterileri sergileyecek.

Polonya- Türkiye arasında yüz yıllardır süren dostluğa katkıda bulunmak, köyün kuruluşunu kutlamak,  meşhur ve leziz kirazını tanıtmak amacıyla düzenlenen festivalde ziyaretçiler köyün meşhur kirazından tadacak. Beykoz Belediyesi de misafirlere çeşitli ikramlarda bulunacak.

 DOSTLUK DANSLARI SERGİLENECEK

Polonezköy muhtarlığının ev sahipliği yaptığı Kiraz Festivali’nde kilise bahçesinde sergiler, konserler ve resitaller düzenlenecek.

Beykoz Belediyesi Halk Dansları Topluluğu da Polonya-Türkiye dostluğunun anısına etkinlikte sahne alacak.

 

Polonezköy Kiraz Festivali, her yıl Haziran ayında düzenli olarak yapılan geleneksel bir aktivite olarak İstanbul'un önemli festivalleri arasında yer alıyor.

Üst düzey devlet adamlarının da ağırlandığı festival, aynı zamanda Türkiye - Polonya arasındaki bağları kuvvetlendiren kültürel bir aktivite olarak biliniyor.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Kaynak: HAYDİ POLONEZKÖY’E KİRAZ YEMEYE Bu haber  329  kere okundu