Büyükçekçmece Uluslararası Kültür ve sanat Festivali ne zaman
Bu yıl 15’incisi yapılacak olan Büyükçekmece Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali ne zaman başlıyor, kaç ülke katılacak, kaç gün sürecek?
09:28:00 2014-06-19

64 ülkenin katılımıyla yapılacak festival içim Büyük-

çekmeceliler gün sayıyor. Büyük-

çekmece Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali’nin bu yıl 15’incisi yapılacak.

Organizasyon hazırlıklarının tüm hızıyla sürdüğünü belirten Büyükçek-

mece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "Kültür ve sanatta çıtayı daha da yükselteceğiz" dedi.

CIOFF tarafından 2010 ve 2011 yıllarında dünyanın en iyi kültür ve sanat festivali olarak seçilen Büyükçekmece Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali’nde ülkeler, kendi gelenek ve göreneklerini danslarıyla yansıtacak.

12 GÜN SÜRECEK ŞÖLEN

Festival,  Türkiye’nin, UNESCO’ya bağlı CIOFF (Uluslararası Folklor Festivalleri ve Geleneksel Sanatlar Organizasyon Konseyi) üyesi ve A Kategorisindeki ilk festivallerinden biri.

12 gün boyunca birbirinden renkli etkinliğin yer alacağı festivale katılacak sanatçı sayısının da 2 bini bulması bekleniyor. Her yıl olduğu gibi bu yılda Uluslararası Altınköprü Halk Dansları Yarışması ve Uluslararası Heykel Sempozyumu gerçekleşecek. Ayrıca ilçe halkı tarafından belirlenecek olan sanatçılar da, verecekleri konserlerle on binlerce Büyükçekmeceli ile buluşacak. Çok farklı etkinlik ve gösterilerin yer alacağı festival bu yıl Ağustos ayında yapılacak.

Günlük gazete manşetleri TIK’la

Kaynak: ULUSLARARASI FESTİVAL GÜN SAYIYOR Bu haber  821  kere okundu