Sancaktepe’nin geleceği Gate Of Anatolia projesinde
Sancaktepe Gate Of Anatolia projesi ne, ne zaman başlayacak, ne zaman bitecek, Proje içinde neler var, nerelere yakın olacak, konut sahibi olma imkanları neler, teslimatlar ne zaman?
09:50:00 2014-06-19

SANCAKTEPE ’nin geleceği bu projede yatıyor.

İnsan ve çevre odaklı olan konut projesi ‘Gate Of Anatolia’ basın toplantısı ile tanıtıldı.

ACK Grup güvencesi ile inşa edilen, dört blok, bir rezidans ve alışveriş merkezinden oluşan Gate Of Anatolia projesi hakkında bilgi veren ACK Grup Kurucu Ortağı Kerim Ersayın, projenin lokasyon ve tasarım açısından birçok avantaj taşıdığını belirterek, “Biz bu projeyi İstanbul’un yeni yükselen değeri olarak karşımıza çıkan Sancaktepe’nin kalbine kurduk. 3. köprüye, iki ayrı metro istasyonuna, Avrupa’nın en büyük şehir hastanesine ve çok önemli eğitim kurumlarına birkaç dakika mesafedeyiz. Bu nedenle Gate Of Anatolia projesi, büyük bir yatırım değeri taşıyor” diyerek şunları söyledi:

İŞTE GATE OF ANATOLIA PROJESİ

Geleneksel değerler ağır basıyor. Bu nedenle değerleri koruyan bir proje olarak oluşturduk. İsminden de anlaşılacağı gibi bu proje ‘Anadolu’nun Kapısı’ anlamını taşıyor. İlk projemiz olması sebebiyle de içinde mutlaka kapı olsun dedik. Sancaktepe’de projemizi hayata geçiriyoruz. Kendi arsamız üzerine kurduğumuz bir proje. İstediğimiz bir kitle ile buluşabilmek adına 2+1 konsepti oluşturmak istedik. 2+1 dairelerin tamamı 1+1 ailenin yaşayabileceği tarz ve büyüklükte tasarladık. Projenin yüzde 60’ı 2+1 yüzde 10’u 3+1 yüzde 30’u da 1+1 olarak tasarlandı. Önemli unsurlardan biri ise yüzde 78’ini peyzajın oluşturmasıdır. Proje, 4 blok 1 rezidans bir AVM’den oluşuyor. Projeyi doğru noktada konumlandırdığımız satışlardan anlıyoruz.

İNSAN FAKTÖRÜ ÖN PLANDA

Gate Of Anatoli, atamamen güven üzerine kurulmuş bir projedir. Arsa bize ait ve hiçbir kredi borcumuz yok. Bizim içim insan faktörü çok önemli. Her yaştan insanın kendisini burada ihtiyaçları gözetilmiş bir birey olarak hissetmesini istiyoruz. Yeşil alanımız çok büyük. Otoparklarımız yer altlarında. Başta çocuklar olmak üzere herkes için güvenli ve ferah bir ortam tasarladık. Bu arada özellikle geleneksel yaşam modern mimari ile buluşturmaya gayret ettik. Muhabbet esaslı komşuluk ilişkilerini yaşatacak yaşam alanları oluşturduk.

BANKA KREDİSİNE UYGUN

Konutlar, banka kredisine uygun olarak satışa çıkarıldı, yüzde1 KDV avantajıyla büyük bir fırsat yaratıldı. Biz Gate Of Anatolia’da aynı zamanda toprak sahibi olduğumuz için, konutlar benzerlerinden çok daha uygun fiyatlarda satışa çıkıyor. KDV olarak sadece yüzde 1’lik bir vergi ödüyorsunuz. Ayrıca lansman dönemine özel, yüzde 9’luk bir indirim sağlanacak. Yüzde 40 peşinat ve 30 ay vade farksız ödeme seçenekleriyle, herkes kolayca ev sahibi olabilir.

Gate Of Anatolia’nın sosyal tesislerde yüzme havuzları, fitness salonu ve saunaların, bay ve bayanlara ayrı özel olarak inşa edildi, ayrıca, basketbol ve voleybol sahası, yürüyüş parkuru, parklar, kafe ve restoranlar bulunuyor.

Gate Of Çarşı ve Gate Of Anatolia Alışveriş Merkezi’nde de ihtiyaçların rahatça karşılanabileceği dükkan ve mağazalar inşa ediliyor.

16 bin metrekareyi aşkın bir alanda kurulu ve yüzde 78’i peyzaja ayrıldı.

YEŞİLİ KORUYAN PROJE

Gate Of Anatolia’nın, tamamı balkonlu 377 daireden oluşuyor. Bir rezidans ve dört blokta yer alan dairelerin büyüklüğü ise 75 ile 162 metrekare arasında değişiyor. Çocukların güvenliği ve yeşil alana daha çok yer ayrılması için otoparkların blok altında konumlandırıldığı sitede ayrıca çocukların rahatça emanet edilebileceği büyük bir çocuk kulübü inşa ediliyor.

Dairelerin yanı sıra Gate Of Çarşı ve Gate Of Anatolia Alışveriş Merkezi içinde dükkan ve ofis alanları da satışa sunuluyor. Ticari alanlarda uygulanan KDV oranı ise yüzde18. Projede tapular 2014 yılı içinde, anahtar teslimatları ise 2015 Aralık ayında gerçekleştirilecek.

Günlük gazete manşetleri TIK’la

 


Kaynak: İŞTE; GATE OF ANATOLIA Bu haber  134  kere okundu