Şişli Belediyesi Şişli Meydanı’nda Ramazan Çadırı’nı hazırladı
Şişli Belediyesi Ramazan Çadırı’nı Şişli Meydanı’nda hazırladı. Ramazan boyunca hergün iftar sofralarında 2 bin kişi oruç açacak.
07:06:00 2014-06-26

ŞİŞLİ Belediyesi’nin Ramazan hazırlıkları tamamlandı. Ramazan ayı boyunca Şişli Meydanı’ndaki İftar Çadırı’nda hergün 2 bin kişi oruç açacak.

İftar masraflarını her gün bir işadamı ya da bölgedeki hayırsever yurttaşlar karşılayacak.

İftar çadırı aynı zamanda yine yüzlerce kişinin orucunu açmak için kumanyaların dağıtıldığı bir merkez olarak da hizmet verecek. Şişli Belediyesi her akşam ilçenin ekonomik düzeyi düşük mahallelerine ve okul yurtlarına kumanya ve erzak yardımında da bulunacak. Yemek dağıtım sayısıyla birlikte Ramazan ayı boyunca yapılacak erzak yardımı ile toplam 25 bin kişiye ulaşılması amaçlanıyor.

Şişli Meydanı’nda kurulacak olan Şişli Belediyesi iftar çadırı, her gün fasıl eşliğinde ünlü sanatçıları da ağırlayacak.

SOKAK İFTARLARI

Ramazan dolayısıyla çeşitli etkinliklere sahne olacak Şişli’de bu yıl da sokak iftarları kurulacak.

Şişli Belediyesi, Ramazan ayının kardeşliği ve paylaşmayı artıran ikliminden faydalanmak ve bu sayede vatandaşları bir araya getirmek amacıyla her akşam 5 ayrı mahallede “sokak iftarları” düzenleyecek.

Şişli’nin her akşam farklı bir mahallede düzenleyeceği sokak iftarları sayesinde yaklaşık 2500 kişi mahalle sakinleri komşularıyla biraraya gelerek iftarlarını açma olanağını bulacaklar.

Günlük gazete manşetleri TIK’la

 


Kaynak: ŞİŞLİ RAMAZAN’A HAZIR Bu haber  212  kere okundu