Bayrampaşa Bereket Ekspresi’nin sofraları
Bayrampaşa Ekspresi’nin bereket Ekspresi bereket dağıtıyor. Türkiye’yi dolaşan Bereket Ekspresi iftar sofraları kurmaya devam ediyor.
14:54:00 2014-07-08

BAYRAMPAŞA Belediyesi, Bereket dağıtmaya devam ediyor.

Bayrampaşa Belediyesi ‘Kardeşlik Sınır Tanımaz’ sloganı ile Bereket Treni’ni yola çıkardı, tüm Türkiye’yi dolaşarak iftar sofraları kuruyor.

Anadolu’yu karış karış gezen Bayrampaşa Belediyesi’nin "Bereket Ekspresi" ve Yozgat Valiliği ile Yozgat Belediyesi’nin  “Bozok Bereket Kervanı” Yerköy Molla Hüsrev Camii önünde 6 bin kişiye iftar yemeği verdi.

İftar yemeğine Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, İl Jandarma Komutanı Albay Recep Yalçınkaya, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu, vali yardımcıları, kaymakamlar, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

TÜRKİYE’DE BİR İLK

Türkiye'de ilk defa “Bereket Ekspresi” ile Anadolu'da 20 il ve ilçede tren garlarında özel iftar programları düzenlediklerini belirten Başkan Atila Aydıner,  “İlk durağımız Adapazarı oldu. Biz Anadolu’yu kucaklayan bir kültür projesi yapıyoruz. Bu kültür projesinin bugünkü durağı da Yerköy. Bayrampaşa’da yaşayan Yozgatlı, Yerköylü, binlerce hemşerinizin selamlarını, sevgilerini getirdik sizlere. Projemizden desteğini esirgemeyen başta Yozgat Valimiz Sayın Abdulkadir Yazıcı Bey olmak üzere herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bereket Ekspresimiz ve Bozok Bereket Kervanı birlikte hareket ederek binlerce Yerköylü kardeşimizi aynı sofrada buluşturdu. Bugün burada bunun mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Bereket Ekspresi’nin diğer durakları Kayseri, Sivas, Malatya, Mersin, Karaman, Konya, Afyonkarahisar, Manisa'nın Salihli, Aydın'ın Nazilli, İzmir'in Selçuk ve Tire ilçeleri, İzmir, Soma ve Manisa olacak.

Günlük gazete manşetleri TIK’la

Kaynak: BEREKET EKSPRESİ YOLLARDA Bu haber  192  kere okundu