Beykozlular Dedeoğlu’nda iftar açtı
Beykoz Belediyesi iftar sofrası nerede kuruluyor? Beykoz Belediyesi’nin Çubuklu’daki Dedeoğlu Parkı iftar sofrası hangi günler kuruluyor?
09:24:00 2014-07-11

RAMAZAN iftar sofraları her ilçede büyük bir bereketle kuruluyor, birlikte oruçlar açılıyor, dualar ediliyor, iftar sonrası etkinliklerle eğlenceli saatler yaşanıyor.

Beykoz Belediyesi de, Ramazan boyunca Beykozluları Çubuklu’daki Dedeoğlu parkı’nda hazırladığı iftar sofrasında ağırlamaya devam ediyor.

Her Çarşamba kurulan iftar sofrasında yaklaşık 6 bin vatandaş hep birlikte oruç açmanın mutluluğunu yaşıyor. Ramazan ayında ilçe sakinlerini sokak iftarlarında kenetleyen Beykoz Belediyesi, Çubuklu-Dedeoğlu Parkı’nda 6 bin ilçe sakinini ağırladı.

İftara iştirak eden ilçe sakinleri aynı sofra etrafında buluşmanın coşkusunu yaşadı. İlçenin tüm mahallelerini iftar sofralarıyla donatan Beykoz Belediyesi her Çarşamba günü bir meydanda büyük iftar sofrası kuruyor.

TAS KEBAPLI TATLILI MENÜ

Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu’nun sponsor olduğu iftar yemeğinde vatandaşlar hep birlikte oruç açmanın manevi hazzını ve güzelliğini yaşadı. Aileleri ve komşularıyla alanı dolduran vatandaşlara çorba, pilav, tas kebabı, ayran ve tatlıdan oluşan iftar menüsü ikram edildi. İlçe sakinlerinden bazıları da çimenlerin üzerine örtülerini sererek piknik tadında bir iftar yapma imkânı buldu. Aileleriyle birlikte parka gelen çocuklar etrafta koşuşturarak renkli görüntüler oluşturdu.

Günlük gazete manşetleri TIK’la

Kaynak: BEYKOZ DEDEOĞLU SOFRASI Bu haber  250  kere okundu