İsmail Erdem aynı telden çalmaya devam ediyor
Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, AK Parti Belediyecilik anlayışından uzak, günü kurtaracak göstermelik faaliyetleriyle hizmete devam ediyor!
09:30:00 2014-08-06

İLÇE geleceği ve Türkiye’nin geleceği gençlerimiz için ilçe belediyeleri, kendi bölgesindeki öğrencilerin kariyer yaşamını garantiye almak için projeler üretmenin çabası içindeler.

Bazı belediyeler gerçekten kalıcı ve ileriye dönük çok önemli projelere imza atarken, bazı belediyeler de sadece göstermelik uygulamalarla ve reklamlarla sanki bu konuda önemli çalışmalar yaparmış gibi gözükerek reklamlarını yapmaya devam ediyorlar.

Örneğin; Üsküdar Belediyesi, ‘İnovasyon Merkezi’ adlı projesi, çocuk ve gençlerin, yeni teknolojiler ve üretim modelleri ile tanışmaları sonucunda yaratıcılık ve yenilikçilik kapasitelerinin geliştirilmesi; bilgi, yetenek ve becerilerinin artırılması ve uygun iş alanlarına yönlendirilerek istihdam edilmelerine katkı sağlayarak Üsküdar’ın ve Türkiye’nin geleceği gençlerimizin yarınını garantiye alıyor.

İSMAİL ERDEM’İN BELEDİYECİLİĞİ

Bir başka ilçede ise, geleceğe yönelik değil, sadece günü kurtarma faaliyetleriyle idare ediliyor. Örnek mi; Sancaktepe Belediyesi…

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Sancaktepe halkı tarafından, geçmiş 5 yıllık döneminde ilçe için kalıcı eser kazandırmamakla ve bölgeyi, İstanbul’un en geri kalmış ilçelerinden biri haline getirmekle eleştirildi. Mart 2014’te zor da olsa yeniden Başkanlık koltuğuna oturan İsmail Erdem, geçmiş dönemde olduğu gibi yine dev projeler yerine etkinliklerde, şenliklerde reklam peşinde koşmaya devam ediyor.

AK Partili İsmail Erdem’in, İlçe  geleceği gençlere yönelik ciddi bir çalışması yok. Üsküdar Belediyesi de AK Partili ve gerçek AK Partili Belediyecilik anlayışıyla hizmet veriyor ve gençlerin geleceğini garantiye alacak projelere imza atarken, İsmail Erdem, bayramlarda çocukların elini sıkarak reklamını yapıyor, göstermelik bir masada öğrencilere tercih danışmanlığı ile görev anlayışının ne kadar küçük olduğunu ortaya koyuyor.

Yine seçim döneminde bol bol vaatler vermeye başlar, sonra yine pikniklerle, bayramlarla vakit geçirmeye devam eder.

Olan Sancaktepe halkına ve Sancaktepe’nin geleceğine oluyor.

 GENÇLERE GÖSTERMELİK BELEDİYECİLİK!

2013-2014 eğitim öğretim yılında mezun olan yaklaşık 1 milyon 300 bin öğrencinin tercih yapacağı TEOG tercihlerinde Sancaktepe sınırları içinde tercih yapacak olan öğrencilere kurulan standlarda görev yapan uzmanlar sayesinde doğru tercih yapmalarına yardımcı olunuyor. Tercihlerin başladığı 31 Temmuz tarihi kurulan standlar, tercih için son gün olan 8 Ağustos Cuma gününe kadar hizmet verecek. Lise tercih Sonuçları ise 22 Ağustos'ta açıklanacak.

Genç Gelecek Lise tercih noktaları: -Samandıra Meydan Saat Kulesi önü -Yenidoğan Dörtyol ışıklar

Günlük gazete manşetleri TIK’la

Kaynak: GÖSTERMELİK BELEDİYECİLİK Bu haber  216  kere okundu