Gaziosmanpaşa Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi
Gaziosmanpaşa’da 339 işçi için mutlu son. Gaziosmanpaşa Belediyesi ile Belediye-İş arasındaki toplu iş sözleşmesi işçilere yeni haklar kazandırdı.
13:40:00 2014-08-07

TAM 339 işçi için mutlu sonu getiren imzalar atıldı; Gaziosmanpaşa Belediyesi ile Belediye-İş arasında toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşmayla sonuçlanarak, imzalandı.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, Gaziosmanpaşa Mevlana Sosyal Tesisleri’ndeki imza töreninde, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, belediye bünyesindeki işçilere yüzde 17’lik bir zammın verildiği bir sözleşmeyi imzaladıklarını belirtti.

‘HAKLARINI VERDİK’

TÜRK-İŞ’e bağlı Belediye –İş Sendikası Genel Sekreteri Nihat Ayçiçek ile birlikte toplu iş sözleşmesine imza atan Başkan Usta, 339 işçinin heyecanla beklediği sözleşmeyi imzaladıklarını belirterek,  ‘‘Belediye bünyesinde görev yapan işçilerin emeklerinin karşılığını bu sözleşmeyle verdik’’ dedi.

İşçi temsilcisi Belediye-İş Genel Sekreteri Nihat Ayçiçek de, imzalanan toplu iş sözleşmesinin her iki tarafı da memnun eden bir sözleşme olduğunu söyledi.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Kaynak: GAZİOSMANPAŞA İMZAYI ATTI Bu haber  816  kere okundu