Beykoz Karlıtepe C Tipi Mesire Alanı projesi
Beykoz, İstanbul’un pencerelerinden biri olacak. Karlıtepe C Tipi Mesire Alanı tamamlandığında İstanbul tepeden izlenebilecek.
10:07:00 2014-08-11

BEYKOZ turizmini canlandıracak proje çalışmaları sürüyor.

İstanbul’u izleyecek adeta bir pencere olacak mesire alanı için aralıksız çalışılıyor.

Beykoz Belediyesi’nin projesi tamamlandığında, hem İstanbul’un eşsiz manzarası izlenebilecek, hem de, ailelerin birlikte vakit geçirebilecek.

240 dönüm arazi üzerinde yapımı hızla sürdürülen Karlıtepe C Tipi Mesire Alanı hizmete girdiğinde, Beykoz’un turizmi de büyük bir canlılık kazanacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yapımına başlanan proje kapsamında alt yapı çalışmaları tamamlandı.

170 ARAÇLIK OTOPARK

İlk olarak bin 630 metre uzunluğundaki araç yolunun yapımına başlanılan projede, Mesire alanına giriş tek yön olacak. Araçla gelecek ziyaretçiler için 170 araçlık otopark hizmet verecek.

Ziyaretçilerin rahatı için her türlü ayrıntının düşünüldüğü alanda ahşap kır lokantası, büfeler, piknik masaları, tuvaletler ile yapımına başlanan diğer üniteler ahşap malzemelerden inşa ediliyor.

Ailelerin piknik, spor ve eğlenceyi bir arada bulabileceği alanda kameriyeler, açık ve kapalı seyir terasları, yağmur barınakları ve çeşmeler gibi üniteler de hazırlanıyor. Bu üniteler de projenin konseptine uygun olarak ahşaptan yapılıyor.   

OYUN GRUPLARI OLACAK

Mesire alanı tamamlandığında çocuklar için bir birinden orijinal ve büyük oyun grupları yeşillikleri süsleyecek.  Alana yerleştirilecek macera kompleksleri, tırmanma modülleri ve salıncaklarda çocuklar zevkli ve eğlenceli vakit geçirecek.  

Oyun gruplarından biri ise engelli çocuklara ayrılacak.

Bisiklet ve yürüyüş yolları 

Proje kapsamında spor sahalarını da inşa ediliyor. Basketbol, voleybol ve halı sahanın yapımına başlandığı alanda bisiklet yolları da yapılıyor. Ayrıca, alanın farklı noktalarına spor aletleri de yerleştirilecek.

BEYKOZ’DA TURİZM BEREKETİ

Turizm kenti olarak şekillenen Beykoz’da Karlıtepe Mesire Alanı’yla şehri çekecek alternatif bir mekân hazırlandığını söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Heyecan duyduğum önemli projelerden biri bu. Belediye olarak bu proje için imkânlarımızı seferber ettik. Karlıtepe,  Çamlıca’dan daha görkemli bir mekân haline gelecek. Vatandaşlarımız seyir alanlarıyla tüm İstanbul’u seyredebilecek. Beykoz’un turizmine ciddi katkı sunacak. Karlıtepe teleferik hattının kurulmasıyla bu bölgede daha güzel bir canlılık yaşanacak. Şimdiden şehrimize ve ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Kaynak: İSTANBUL'UN YENİ PENCERESİ Bu haber  632  kere okundu