Açıkhavada sinema nostaljisi
Geçmiş yılların akılda kalan en keyifli sosyal yaşamı olan yazlık sinemalar, açıkhavada yıldızların altında sinema keyfi… Bu nostaljiyi İstanbul’da hala yaşayan ilçeler var.
08:43:00 2014-08-16

İSTANBUL ’da yaz günlerinin yıldızlı gecelerinde bir zamanlar açıkhavada sinema keyfi, sosyal yaşamın vazgeçilmeziydi.

İşte bu Açıkhava sinema nostaljisini Kağıthaneliler yaşamaya devam ediyor.  Kağıthane Belediyesince kurulun açık hava sinemasında Kağıthaneliler nostalji dolu bir gece yaşadı.

Kağıthane Belediyesi tarafından Hasbahçe’de kurulan yazlık sinema da vatandaşlar nostaljiyi yaşadı. Çekirdek yiyerek film izlemenin keyfini süren Kâğıthaneliler unutulmaz bir gece yaşadıklarını vurguladı. Çocukluk dönemlerindeki nostaljiyi yaşadıklarını belirten Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, “Çok güzel bir akşam oldu bizim çocukluğumuzda açık sinemalar vardı yazlık sinemalar vardı. Gerçekten o sinemalara gidip o sinemalarda çekirdek yemenin ayrı bir keyfi vardı. Şu anda bunu yaşıyoruz burada komşularımız ile birlikte. 30-40 yıl öncesine gittik çok mutlu olduk” dedi.

Kâğıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç 1 hafta sürecek olan Yazlık Sinema Akşamlarında her akşam farklı bir sinema filminin gösterileceğini açıkladı.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Kaynak: AÇIKHAVA NOSTALJİ SİNEMASI Bu haber  194  kere okundu