Ali Ağaoğlu İsmail Erdem’e Başkan değil Soytarı dedi
Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, rantçılıkla suçladığı Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’e Başkan değil soytarı dedi.
13:36:00 2014-09-15

YILLARDIR  ilçe halkının eleştirilerinden kurtulamayan, kalıcı eserler yerine göz boyayan göstermelik toplantılar düzenleyerek ve biriken sorunlara çözüm prıjeleri üretmek yerine düğünlere katılarak zaman geçirdiği Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem en büyük suçlama Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu’ndan geldi. Ağaoğlu, rantçılıkla suçladığı Başkan Erdem için şok bir üslup ile ağır iddialarda bulundu.

(Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu)

Bugünkü ulusal gazetelerin manşetlerinde yer alan haberlere göre (Bugün, Milliyet, Vatan) Ortaköy’deki evinde basın mensupları ile bir araya gelen Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu’nun, Başkan İsmail Erdem hakkındaki ağır sözleri ve iddiaları şöyle:

İHBAR EDİYORUM ARAŞTIRILSIN!

Buradan ihbar ediyorum. Kimden ne kadar para almış araştırılsın…

Sancaktepe’de 2003 yılında Ağaoğlu My Village projemizi yaptık. Yaşam başladı. Aradan 10 yıl geçti Sancaktepe Belediyesi bölgede yeni imar planı yapıyor. Ben açık söylüyorum o belediye başkanı değil soytarı. Benim 10 yıl önce bitirdiğim proje alanını yeşil alan ilan etmiş. Oradaki emsali de alıp başka bir yerde rant oluşturuyor. Sorun kendisine benden aldığı emsali ne yaptı.

Sancaktepe'de yer alan My Village projesinin sosyal tesislerinin ve peyzaj alanlarının bulunduğu tapulu arazinin, Sancaktepe Belediyesi tarafından yapılan yeni imar planı ile ‘kamusal yeşil alan’ yapılmasının rantçı bir düşüncenin ürünü.

(Sancaktepe halkının sorunlara çözüm üretmemekle tepkisini çeken Belediye Başkanı İsmail Erdem için rant suçlaması geldi)

AYNI KARARI TEKRAR ALDI

Yeni imar planı ile projenin yükseldiği arazinin sosyal tesis ve yeşil alanının bulunduğu parselin emsalinin emsal transferi ile başka bir bölgeye aktarılması girişimine  karşı dava açtık. Davayı  kazanmasına rağmen Sancaktepe Belediyesi aynı kararı tekrar aldı.

İnşaat bitmiş, iskanını almışım, imarını almışım insanlar oturuyor. Belediye başkanı oraya yeni bir plan yapıyor. Ben orada iş yaparken oradaki emsalim 1,75’di. Ben orada 0.50’li emsal kullandım. Üçte birini bile kullanmadım. Kat irtifakı kurulmuş, kat mülkiyeti kurulmuş, iskanı alınmış yere yeşil alan koyuyor.

Aradan on sene geçti. Sancaktepe Belediyesi bölgede yeni bir plan yapıyor. Diyor ki, bu binalar nasıl olsa yüz sene daha yıkılmaz, oraya getiriyor yeşil alan koyuyor. Oradaki emsal başka yerde rant yaratmak için transfer ediliyor. Dava açtık, iptal ettik bir daha yaptı.

(Bugün gazetesi Ali Ağaoğlu'nun iddialarını Oligarşi İsyanı başlığıyla verdi)

(Vatan gazetesi Ali Ağaoğlu'nun iddialarını Rantı Belediyelere Sorun başlığıyla verdi)

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Kaynak: BAŞKAN ERDEM’E SOYTARI DEDİ Bu haber  402  kere okundu