Beykoz Yeni Kaymakamı Ahmet Katırcı Oldu
Beykoz yeni Kaymakamı Ahmet Katırcı oldu. Katırcı, Yakutiye Kaymakamlığı’ndan son çıkan kararnameyle atandı.
13:45:00 2015-06-30

Güncelposta-Yaklaşık 3 yıldır Erzurum’da görev yapan Kaymakam Katırcı, yeni görev yeri Beykoz’da birkaç gün sonra görev başı yapacağını belirtti. Erzurum’a veda eden Katırcı, şöyle konuştu:

İçişler Bakanlığı’nın son yaptığı kararname ile Erzurum’da ki görevimiz inşallah sora eriyor. İstanbul Beykoz ilçesinde ülkemizin başka bir güzel yerinde hizmet etmeye devam edeceğiz. 11 Eylül 2012 tarihinde Dadaşlar diyarına gelip görevimizi yapmaya başladık. Hani derler ya Erzurum’a gelen bin pişman giden bin pişman benim içinde gerçekte öyle oldu. Tüm insanların bir tereddütü vardır. Doğu ya gidiyorsun, orası nasıl bir yer. Bizim şöyle bir şansımız vardı, bizler memleketin tamamına yakınını tanıyoruz. Şunu gördüm Erzurum’un havası serttir ama insanı gerçekten merttir. Erzurum’da samimi bir ortam buldum.” Dedi

Ahmet Katırcı Kimdir?

1965 yılında Niğde Hacıabdullah Kasabası’nda doğdu. Bu kasabada ilkokulu bitiren Katırcı, liseyi Niğde Bor'da Nuri Pamir Lisesi'nde okudu. 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Ahmet Katırcı, ilk olarak 1990 yılında Gaziantep'in Araban İlçesi'nde'Kaymakam Adayı' olarak göreve başladı.. 

Bolu Göynük ve Burdur Altınyayla İlçeleri'nde Kaymakam Vekilliği yapan Ahmet Katırcı, Trabzon-Çaykara, Ankara-Güdül, Çankırı-Bayramören, Ankara-Bala ve Eskişehir Sivrihisar ilçelerinde Kaymakam olarak görev yaptı.

2002-2003 yılları arasında İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği görevini yürüttü.

22 Ağustos 2008 tarihinde Bilecik-Bozüyük Kaymakamlığı'na atandı. Burada yaklaşık 1 yıl görev yapan Ahmet Katırcı, 25 Ağustos2009 yılındaki kararnameyle Konya Akşehir Kaymakamı olarak göreve başladı. Son olarak Erzurum Yakudiye'de Kaymakamlık görevini yerine getirdi. 

Kaynak: BEYKOZ'A YENİ KAYMAKAM Bu haber  903  kere okundu