CEP’te aşırı faturaya son
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK), internet paketi bulunmayan cep telefonu abonelerine GSM operatörleri tarafından kafalarına göre internet paketi tanımlamayı engelledi.
13:39:00 2015-11-27

Güncelposta Gazetesi- BTK, Elektronik Haberleşme Kanunu, Elektronik Haberleşme Sektöründe Tüketici Hakları Yönetmeliği ve ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda tüketici lehine bir karara imza attı.

SMS İLE BİLGİLENDİRECEK

Bundan sonra mobil telekomünikasyon hizmetlerinde mobil işletmeciler, internet paketi bulunmayan aboneleri, internete girmek istediklerinde kısa mesaj gibi yöntemlerle bilgilendirecek. İnternet paketi biten aboneler hariç olmak üzere işletmeci tarafından ücretsiz internet paketi tanımlanan aboneler de internete girmek istediklerinde bağlanmak üzere oldukları, internete açma-kapama yöntemleri ve bağlantının sağlanması halinde yansıtılacak ücret ile bağlantının verilecek onay doğrultusunda olacağı konusunda abonelere SMS ile bilgi verilecek.

ABONE ONAY VERMEDEN İŞLEM GERÇEKLŞEMEZ

Abonenin onay vermesi durumunda ücretlendirme başlayacak. Alınan onay, hat internete kapatılmadığı sürece geçerli olacak.

Kurul kararına göre internet hizmetleri, online işlemler, müşteri hizmetleri, bayiler aracılığı ve SMS ile açılıp kapatılabilecek.

Kaynak: CEP'TE AŞIRI FATURAYA SON Bu haber  222  kere okundu