2.Üsküdar Kitap Fuarı 4 Haziran’a kadar açık
Üsküdar Belediyesi 2.Üsküdar Kitap Fuarı, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'nın katılımıyla, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde açıldı.
21:34:00 2016-05-30

Mehmet Dursun/Güncelposta-Fuarın açılında kısa bir konuşma yapan Avcı, "Bu yıl yelpaze geçen yıla göre daha da genişledi. Kitap çeşitlerimiz ve yayın evlerinin katılımının arttığını görüyorum. Geçen yıl da şahit olmuştum. Bu yıl fuarın şeref yazarı olarak özellikle gençlerimizin Mehmet Niyazi'nin eserlerine gösterdikleri ilgi beni çok mutlu ediyor. Ama inşallah bu artarak devam edecek. Sayın Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen Bey’e çok teşekkür ediyorum. Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz kitap fuarının hayırlara vesile olmasını diliyor, emeği geçen bütün arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

KİTAP OKUMAK YENİ KAPILAR AÇAR

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ise konuşmasında, “Cahillikten uzaklaşmanın ilk adımı kitap okumaktır. Doğruları görmemize yardımcı olması bir yana, okumak aynı zamanda bizleri bir araya getirir. Kitap okumak yenidünyaların kapılarını açar. Kültürler arası köprülerin kurulmasına vesile olur, bilgi alışverişine aracılık eder. Tecrübelerin nesilden nesle aktarılmasını sağlar. Okuyarak öğrenileceklerin sınırı yoktur.

100’Ü AŞKIN YAYINEVİ YER ALACAK

2. Üsküdar Kitap Fuarımızda 100'ü aşkın yayınevi yer alacak. 200'den fazla yazar okurlarıyla buluşacak, imza dağıtacak. Fuarımız boyunca 250'den fazla etkinlik düzenlenecek. 2. Üsküdar Kitap Fuarı'nın sadece Üsküdar değil, tüm İstanbul için, tüm Türkiye için kültürel bir değer olmasını diliyorum. Okuyucusunun bol, verimli ve bereketli bir fuar olmasını temenni ediyorum. İyi ki kitaplar var" dedi. 2.Üsküdar Kitap Fuarı 4 Haziran’a kadar açık olacak.

Kaynak: Üsküdar'da kitap fuarı Bu haber  128  kere okundu