Maltepe’de şehit ve gazi yakınları onuruna iftar
Şehit ve gazi aileleri, Maltepe Belediyesi ve Maltepe Kaymakamlığı tarafından düzenlenen iftar programında Maltepe’de bir araya geldi.
17:12:00 2016-06-11

Güncelposta-Maltepe Belediyesi ve Maltepe Kaymakamlığı tarafından Ramazan ayı nedeniyle düzenlenen programa Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın yanı sıra, Maltepe Kaymakamı Necip Çakmak, Küçükyalı İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Erkam Başkanı İkmal Albay Nuhcan Şahin, Maltepe Müftüsü Ahmet İnciler ve 200’e yakın şehit ve gazi yakını katıldı.

YENİÖREN’İN BABASI DA KATILDI

Diyarbakır’da şehit olan ve geçtiğimiz günlerde doğup büyüdüğü Başıbüyük Mahallesi’ndeki parka adı verilen Uzman Çavuş Yaşar Yeniören’in babası Şaban Yeniören’in de katıldığı programda aileler, vatani görevi sırasında şehit düşenler için dualar edip orucunu açtı.

ORGANİK PAZAR’DA RAMAZAN COŞKUSU

Ramazan ayının ilk gününden itibaren her gün yaklaşık 2 bin kişiye Sevgi Sofraları’nda iftar yemeği dağıtan Maltepe Belediyesi, Ramazan geleneğini de Organik Pazar Alanı’nda yaşatıyor. Ramazan Sohbeti’nde Ömer Faruk Şentürk Maltepelilerle buluşurken, Meddah adlı oyun ve Gül-i Rana gerçekleştirildi.

Kaynak: Maltepe'de güzel bir tablo Bu haber  328  kere okundu