CHP Samandıra’da iftar sofrasında buluştu
Maltepe Belediyesi’nin katkısıyla, CHP Sancaktepe İlçe Başkanlığının Samandıra merkezde düzenlediği sokak iftarına ilgi büyük oldu.
19:32:00 2016-06-27

Mehmet Dursun/Güncelposta-Sancaktepe CHP ilçe örgütünün düzenlediği iftar sofrasına 2000 den fazla kişi katıldı. Beklenenden fazla kişinin katılması ile personele yardım eden  Sancaktepe Belediye Meclis üyelerinin ve ilçe yöneticilerinin de yemek dağıtanlara yardımcı oldukları görüldü. 

CHP Sancaktepe İlçe Başkanı Alper Yeğin ve ilçe yöneticileri iftar masalarını tek tek dolaşarak vatandaşlarla ilgilendi. Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu ve hep birlikte dualar edilerek oruçlar açıldı. Sonrasında bir konuşma yapan CHP Sancaktepe İlçe Başkanı Alper Yeğin iftar davetine katılanlara teşekkür etti ve yaklaşan Ramazan Bayramlarını tebrik etti.

İSLAM EN GÜZEL TÜRKİYE’DE YAŞANIYOR

CHP Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi ise konuşmasında Şeyh Edebali'den alıntı yaparak, “En büyük zafer, nefsini yani kendini tanımaktır. İslamın en güzel yaşandığı ülke Türkiye’dir. Kardeşlik, dostluk, bereket ayı olan Ramazan'ı hep birlikte en iyi şekilde idrak etmeye çalışmalıyız. Ramazan manevi olarak ruhlarımızı doyurduğumuz, arındırdığımız, nefsimizi terbiye ettiğimiz bir aydır.” dedi.

İFTAR PRORAMINA KATILIM ÜST DÜZEYDE OLDU

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın Babası’nın rahatsızlığı sebebiyle gelemediği iftar programına, CHP Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı E.Gamze Öztürk, Sancaktepe Kent Konseyi Başkanı Ali Yıdız, Sancaktepe Muhtarlar Dernek Başkanı Cennet Taçyıldız ve Sancaktepe Mahalle Muhtarları,  CHP Sancaktepe Belediye Meclis Üyeleri Sinan Doğan, Belgüzar Öztürk, Selçuk Cebir, Daimi Derin, Kas-Der Sancaktepe Şubesi Başkanı Rahmi Demir, Çekmeköy ve Sultanbeyli CHP İlçe yöneticileri, Kastamonuluların Nazım Abisi olarak tanınan Şahin Çatı Köy Dernek başkanı Nazım Özkan, Milletvekili  Adayı Sacaktepeli  Av.Umut Çakır ve çok sayıda vatandaş katıldı. 


Bu haber  301  kere okundu