Çekmeköy Belediye Meclisi darbe girişimini kınadı
Ülkemizde yapılan darbe girişimine karşı vatandaşlar ortak bir duruş sergilerken, bu duruşa bir destekte Çekmeköy Belediye Meclisinden geldi.
12:31:00 2016-07-21

Mehmet Dursun/Güncelposta Gazetesi

Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın başkanlığında olağanüstü toplanan Belediye Meclisi darbe girişimine karşı tüm parti üyelerinin imzaladığı ortak bir bildiri imzaladı.

KARDEŞLİĞE ORTAK VURGU

Çekmeköy Belediye Binası içerisinde bulunan Belediye Meclisinde toplanan meclis üyeleri, darbe şehitleri ve gaziler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından açıldı. AK Parti Grubu, CHP Grubu ve bağımsız meclis üyesi tarafından imzalanan bir sayfalık bildiride; ortak tavır, demokrasi ve kardeşliğe vurgu yapıldı. İmzalanan bildiride şu cümlelere yer verildi,

 ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ

“Bizler Çekmeköy Belediyesi Meclisi çatısı altındaki AK Parti ve CHP Grupları ve tüm meclis üyeleri olarak aziz milletimizin kendisine Milli İradeye, Devletimize ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yönelik 15 Temmuz gecesi başlatılan darbe girişimini şiddet ve nefretle kınıyoruz.

O gece Türk Milletinin Devletine, Hükümetine ve Milli iradeye verdiği destek tarih boyunca unutulmayacaktır. Dünya Demokrasi tarihinin şanlı bir tablosu olarak kaydedilmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti ve kurumlarını canı pahasına koruyan bu aziz millet her türlü övgü ve takdiri ziyadesiyle hak etmektedir.

Herkes bilmelidir ki bugün olduğu gibi gelecekte de milletimize, Milli iradeye ve Devletimize karşı her türlü girişim, karşısında milletimizin çelikten iradesini bulacaktır. Başta Türkiye Büyük Millet Meclis’imizdeki tüm siyasi partilerimiz ve hükümetimiz gibi Çekmeköy Belediye Meclisi de darbe girişimine ortak bir tavır ve ortak bir dille karşı durmaktadır. Bu ortak tavır milli irade ve milletimizi daha da güçlendirmiştir. Şehitlerimizden bizlere haklarını helal etmelerini istiyoruz. Darbeye direnirken şehit olan kardeşlerimizi rahmetle anıyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.”


Bu haber  24  kere okundu