Lions Vakfı 100.Yılını Kutladı
Dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan ve aynı zamanda Birleşmiş Milletler Kuruluşunda ofisi bulunan tek Sivil Toplum Kuruluşu Lions Vakfı, 100.Yılını kutladı.
12:59:00 2016-09-25

Mehmet Dursun /Güncelposta Gazetesi /Kadıköy

Lions Vakfı, Kadıköy’de bulunan Kilercibaşı köşkünde yerel ve ulusal basını ağırladı. Gecenin organizasyonunu yapan Lions Anadolu yakası Halkla İlişkiler ve Tanıtım Komite Başkanı Esma Bayraktar misafirlerini kapıda karşıladı.

ALKAN, “6000 AKTİF ÜYEMİZ VAR”

Yeni hizmet yılının başlaması ve 100. Yılı hasebiyle hizmetleri hakkında bilgiler veren 2016 – 2017 Dönemi Federasyon Başkanı Avukat M. Ethem Alkan,  slâyt gösterimi yaparak şunları söyledi. “ Lions Vakfı Türkiye’de 1960 yılında Prof. Dr. Fahrettin Kerin Gökay ve arkadaşları tarafından kurulan bir vakıftır. 6000 aktif üyemiz ile Türkiye’nin her yerinde hizmet veriyoruz. İstanbul Anadolu Yakası Lions Dernekleri Federasyonumuzda 65 dernek ve 1600 aktif üyemiz bulunmaktadır. Bu kuruluşumuzda diğer kuruluşlardan farklı olarak Bakanlık dahil her görev süresi 1 yıllıktır.

130 ENGELLİ ÇOCUĞU OKUTUYORUZ

Türk Lions’unun öncelikli amacı, karşılıksız gönüllü hizmetler sunarak insani değerleri yüceltmektir. Çalışmalarımızı günlük siyasetin dışında tutmaya özen gösteriyoruz.  Ve Atatürk ilke ve Devrimleri ışığını takip ediyoruz. Yakın yıllarda hizmete giren Engelliler okulumuzda 130 Engelli çocuğumuzu okutuyoruz. Ayrıca Türk böbrek Vakfı,  Koruncuk (Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar)Vakfı ve Türk Kalp Vakfı gibi vakıflara destek vermekteyiz. Toplumla dayanışma içerizindeki duyarlı vatandaşlarımızdan, sanatçılarımızdan ve çeşitli mesleki kuruluşlarda çalışan herkesin katılımını ve desteklerini bekliyoruz” dedi.

Gece Kilercibaşı Köşkü’nün bahçesinde verilen kokteyl’in sonrasında çekinen hatıra fotoğrafları ile sona erdi. KADIKÖY'ÜN DİĞER HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!


Bu haber  650  kere okundu